18.8 C
Prizren
E diel, 26 Maj, 2024

Buzhala: Aderimet në partitë politike, komike

Berat BuzhalaIsh-deputeti i Kuvendit të Kosovës, njëherësh anëtar i Këshillit Drejtues të PDK-së, Berat Buzhala, është shfaqur mjaft kritik ndaj prurjeve të reja në të gjitha partitë politike.

Ai në një intervistë për “Epokën e re” ka thënë se aderimet e fundit nëpër partitë politike jo vetëm se janë komike, por edhe perverse.

“Partitë politike po demonstrojnë, se po i nënshtrohen pa kushte, për një grusht votash, secilit grup a individ, për të cilët mendohet se e kanë një copë ndikim”, ka thënë Buzhala.

Ai ka bërë me dije se është e pakuptimtë që dikush të bëhet pjesë e një partie të caktuar politike për të cilën ka folur “zi e terr”.

“Ata që deri dje shaheshin, sot nderohen. Partitë politike do të duhej të ishin grupime të njerëzve që përafërsisht mendojnë ngjashëm për probleme të caktuara”, ka deklaruar Buzhala.

Në këtë kontekst, ai ka thënë se do të vazhdojë të jetë pjesë e PDK-së, por jo edhe kandidat për deputet të Kuvendit të Kosovës, apo pjesë e Qeverisë së ardhshme, nëse kjo parti do t’i fitojë zgjedhjet.

“Besoj se jam shumë i parëndësishëm për të qenë pjesë e Qeverisë”, është shprehur Buzhala.

Po në këtë intervistë Buzhala ka folur edhe për fushatën paraelektorale të partive politike, të cilën e ka quajtur banale.

“Fushata do të duhej të quheshin ato, ku krerët e partive politike do të dalin e të tregojnë se çfarë do të bëjnë saktësisht për shëndetësinë, për arsimin, për drejtësinë etj., e jo këso lloj performancash banale”, ka thënë Buzhala, duke shtuar se pas zgjedhjeve parlamentare Kosovës i duhet një koalicion i cili do të fokusohet në shëndetësi dhe arsim.

Më Shumë

Zbulohen rreth 500 bimë kanabisi në pronën e mërgimtarit në Rahovec

Në fshatin Celinë të Rahovecit  një mërgimtar ka gjetur plot bimë të kanabisit në pronën e tij, të cilët sipas informacioneve të para nuk...

Egla Ceno është fituese e edicionit të tretë të Big Brother Albania VIP

Spektakli i sotëm ka sjellë emocione të forta për katër finalistët. Ne podin final është përballur Egla Ceno dhe Julian Deda. Falë votave të publikut,...

Lajmet e Fundit