3.9 C
Prizren
E martë, 19 Tetor, 2021

Afërdita Morina-Biffar kërkon besimin e qytetarëve të Prizrenit

Afërdita Morina-Biffar, i ka hy garës për asamble komunale nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës në Prizren.

Ajo në këtë listë mban numrin 8, kurse LDK-ja 160.

Morina-Biffar kërkon votën e qytetarëve më 17 tetor.

 

Postimi i plotë
Të dashur qytetarë të Prizrenit,

Vota është besim. Besim për përfaqësim. Besim që dikush ka me folë e me ngritë zanin për ty, aty ku ti nuk je, aty ku flitet e merren vendime edhe për ty.
Përmes votimit, ju e përzgjidhni zanin tuaj në Kuvend, për katër vjetët e ardhshme.
E përzgjidhni atë që besoni se ka me ba kërkesa e ankesa për ato që të nevojiten e të mungojnë ty, familjes, lagjes e qytetit.

Dikush që ka mu ba syri monitorues i pushtetarëve, e zani prezantues i juaji.
Vota është besim.
Besimi është i shenjt.

 

Besimi nuk shitet, as nuk blihet.
I dashur qytetar i Prizrenit,
Voto për përfaqësim.

Voto për atë që beson se ka me u angazhu, me folë e mu ba zani yt, aty ku flitet e vendoset për të tashmen e të ardhmen tande, të familjes, lagjes e qytetit tand.
Voto me besim, voto për besim, voto, jo për ilake e sebepe, voto për vete.

Përzgjidhe përfaqësuesin që besoni se; është e/i duhuri të bëhet “ti”, aty ku vendoset për politikat që ndikojnë në kualitetin jetësor të përditshmëris tande.

Unë besoj në forcën tuaj për ndryshim. Besoj në mirësinë e dëshirën tuaj, për një Prizren ku të gjithë do të jetonim më mirë e me dinjitet.

Besoni dhe ju në mua.
Unë dua, di dhe mundem me u ba za i artikulueshëm i kërkesave dhe ankesave tuaja në Kuvend.

Dil voto me mendje e zemër ? dhe për katër vjet, përmes zërit tim, dëgjoje veten në Kuvend ?
Ti vlen.
Vota jote vlen.
Ti meriton të përfaqësohesh mirë.
Voto Anton Quni për kryetar ?
#LDK160 ?
#aferdita8 ?

SPONSORIZUAR

 

Më Shumë

Voton edhe Anton Quni

Kandidati për kryetar të Komunës së Prizrenit nga radhët e LDK-së,Anton Quni , ka shfrytëzuar të drejtën e tij për të votuar në zgjedhjet...

Komiteti Olimpik Ndërkombëtar me shkrim të veçantë për pensionimin e Majlinda Kelmendit

Majlinda Kelmendi ka njoftuar para disa kohësh zyrtarisht pensionimin e saj nga garat e xhudos dhe për pensionimin e saj ka shkruar tashmë Komiteti...

Arrestohen një vëzhgues dhe një komisioner në Malishevë, dyshohen për shitblerje të votës

Prokuroria Speciale e Kosovës ka bërë të ditur se me urdhër të prokurorit të Shtetit, policia ka ndaluar dy persona në Komunën e Malishevës,...

Deri në këto çaste: Kaq qytetarë kanë votuar në Prizren

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar të dhënat e votueseve deri në ora 15:00. Deri tani bëhet me dije se në Komunën e Prizrenit kanë...

Qeveria shpall Majlinda Kelmendin “Qytetare me merita të veçanta”

Qeveria e Kosovës e ka shpallur xhudisten Majlinda Kelmendin “Qytetare me merita të veçanta”. Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, tha se Kelmendi...

Asnjë i vdekur nga Covid në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije se në 24 orët e fundit nuk është raportuar ndonjë rast i vdekjes nga Covid-19. Sipas MSh-së, gjatë...

Asnjë i vdekur dhe 20 raste të reja me Covid

Ministria e Shëndetësisë (MSh) ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit nuk është regjistruar asnjë rast vdekjeje nga Covidi. Kjo ministri, ka bërë me...

4 të shëruar dhe asnjë rast i ri me covid sot në Malishevë

Në 24 orët e fundit, në territorin e Komunës së Malishevës, katër persona janë shëruar nga Covid-19, dhe nuk është regjistruar asnjë rast i...

Arrestohet një mjek specialist i biokimisë në Prizren, dyshohet se falsifikoi testet për COVID

Një mjek specialist i biokimisë në Prizren është arrestuar të enjten nën dyshimin se në laboratorin e tij biokimik kishte lëshuar teste false për...

Sondazhi për Prizrenin: Mytaher Haskuka prin me 40.33 përqind, Shaqir Totaj i dyti

Në Rubikon të Klankosovës, profesori Tomor Qela, ka prezantuar të dhënat e sondazhit për zgjedhjet lokale të 17 tetorit, njofton Klankosova.tv. Sipas këtyre rezultateve të...

Ronaldo kurrë s’do ta njollosë historinë duke iu bashkuar Barcelonës apo Manchester Cityt, thotë ish-bashkëlojtari i tij Fabio

Cristiano Ronaldo ka punuar zellshëm për ta fituar një reputacion si njëri prej më të mirëve i të gjitha kohëve dhe ai kurrë nuk...

KQZ pranon mbi 5 600 pako me fletëvotime nga jashtë

Zyrtarë të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) në Kosovë kanë thënë të shtunën se janë bërë të gjitha përgatitjet për ditën e zgjedhjeve lokale,...

Sauditët ofrojnë 200 mln euro për Superkupën e Italisë

Sheikët arabë po shfaqen gjithnjë e më shumë në botën e sportit. Sidomos Arabia Saudite, ku shembulli i fundit ishte blerja e Neëcastle, po...

Gjendet i vdekur një person në Brezovicë

Një person është gjetur pa shenja jete, në shtëpinë e tij në Brezovicë Lajmin e ka bërë të ditur Policia e Kosovës përmes raportit 24...

Të dua në dhjetë të mëngjesit

Poezi nga Jaime Sabines Përkthyer në shqip nga Orjela Stafasani Të dua në dhjetë të mëngjesit, edhe në njëmbëdhjetë dhe në dymbëdhjetë të ditës. Të dua me gjithë...

Totti: Nga Roma do të isha larguar vetëm për Real Madridin

Legjenda e Romës, Francesco Totti, ka theksuar se gjiganti spanjoll Real Madridi është klubi i vetëm për të cilin do ta kishte lënë Romën. Historia...

Lajmet e Fundit