14.8 C
Prizren
E mërkurë, 28 Shkurt, 2024

AKI s’gjen UDB’asha në Kuvend

Bashkim SmakajAsnjë nga deputetët aktual shqiptar në Kuvendin e Kosovës, nuk ka lidhje me shërbimet inteligjente të Serbisë.

Me këtë konfirmim që ka marrë drejtori i Agjencisë Kosovare të Inteligjencës, Bashkim Smakaj, Komisioni Parlamentar që mbikëqyr punën e AKI’së, konstaton që është zgjedhur përfundimisht dilema e ngritur kohët e fundit, veçmas pas deklaratave të disa individëve se pjesëtar të UDB’së ende veprojnë në Kosovë, madje të tillë ka edhe në Kuvendin e Kosovës, shkruan Tribuna.

Smakaj ka sqaruar këtë çështje gjatë raportimit që ka pasur të mërkurën para mbikëqyrësve parlamentar.

 

Më Shumë

Gjendja shëndetësore e burrit të Shkurte Fejzës, flasin nga spitali i Prizrenit

Një veturë e ka goditur bashkëshortin e këngëtares, Shkurta Fejzës, Hajrush Behlulin. Por gjendja e Hajrush Behlulit është stabile. Kështu ka thënë shefi i emergjencës...

Avokatët e shoferit që aksidentoi me veturë burrin e Shkurte Fejzës: Aksidenti ndodhi pa qëllim, klientit tonë iu konfiskua telefoni

Dy avokatët Gent dhe Blend Gjini, që përfaqësojnë shoferin që ka aksidentuar Hajrush Behlulin, kanë bërë një deklaratë për Telegrafin duke thënë se konfiskimi...

Lajmet e Fundit