1.8 C
Prizren
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Aksident trafiku me fatalitet në Duhël të Suharekës

Në fshatin Duhël të Suharekës është raportuar për një aksident trafiku mes tri veturave.

Përveç dëmeve materiale,  lëndime vdekje-prurëse ka pësuar njëri nga shoferwt, vdekjen e të cilit e ka konstatuar ekipi mjekësor.

Dy të tjerët kanë pësuar lëndime trupore ku njëri nga ta është duke u trajtuar në repartin kirurgjik.

Trupi i pajetë i viktimës është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion.

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve për vitin shkollor 2022- 2023

Më Shumë

Moti sot: Dita më e nxehtë e javës, temperaturat deri në 10 gradë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë ditës parashihet të jetë mot i vranët dhe vende-vende me riga shiu. Sipas IHMK-së, sot...

Jasharaj: Nagavci po refuzon takimet me SBASHK-un

Rrahman Jasharaj nga Sindikata e Bashkuar e Arsimit në Kosovë, ka kritikuar ministren e Arsimit, Arbërie Nagavci pasi sipas tij, kjo e fundit nuk...

Lajmet e Fundit