10.8 C
Prizren
E premte, 19 Prill, 2024

Ambasada e Britanisë e konfirmon se një anëtar i tyre u aksidentua në Malet e Sharrit

Ambasada e Mbretërisë së Bashkuar e ka konfirmuar se një anëtar i tyre është përfshirë në një aksident në Malet e Sharrit.

“Mund të konfirmojmë se një anëtar i Ambasadës Britanike është përfshirë në një aksident në malet e Sharrit. Aktualisht po merr trajtim mjekësor”, thuhet në njoftim.

Shërbimi i Kërkim-Shpëtimit Malor i Kosovës kishte njoftuar për nisjen e aksionit, për ta shpëtuar personin e aksidentuar.

Sipas njoftimit të ambasadës, ai është shpëtuar dhe është duke marr trajtim mjekësor.

Më Shumë

Këta dy shokë krijuan lëkurën nga kaktusi dhe i shpëtuan jetën 1 miliardë kafshëve

Adrian dhe Marte, dy sipërmarrës me origjinë nga Meksika, kanë zhvilluar një 'lëkurë' vegane të quajtur "Desserto" nga Kaktusi. Ky material eco-friendly ngjan shumë me...

Moti sot: Me rrebeshe shiu dhe shkarkime rrufesh

Të enjten mbi Kosovë parashihet të mbajë mot me vranësira të shpeshta dhe intervale të shkurta me diell.   Sipas Meteo Kosova, gjatë orëve të para...

Lajmet e Fundit