7.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shkurt, 2024

Ambasadori hungarez viziton komunën e Prizrenit, me Totajn bisedojnë për turizmin

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, ka pritur të premten në takim ambasadorin e Hungarisë në Kosovë, Bela Bozsik, me bashkëpunëtorë, me të cilin diskutuan për shumë tema me interes të dyanshëm.

Gjatë kësaj vizite, e para te një kryetar komune si ambasador, Bozik, shfaqi mbështetjen e tij për procesin e integrimit evropian të Kosovës.

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

Zhvillimi i biznesit dhe i turizmit mes dy vendeve ishte ndër çështjet kryesore që u biseduan.

 

 

Gjithashtu ambasadori Bozsik njoftoi se qeveria hungareze ndan 75 bursa për vitin 2024, për studime bachelor dhe master për studentët kosovarë, me ç’rast shfrytëzoi rastin t’u bëjë thirrje studentëve prizrenas për aplikim dhe vazhdim të studimeve në Hungari.

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

Osmani: Kosova s’mund të ecë pëpara pa koordinim të ngushtë me aleatët

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në një prononcim për media, ka theksuar se Kosova nuk mundet të ecë përpara vetë pa koordinim të ngushtë...

Inspektorati i Tregut me aksion në Prishtinë, Prizren dhe Gjakovë – konfiskohen 800 produkte dhe mbyllen 3 lokale

Inspektoratit Qendror i Mbikëqyrjes së Tregut ka zhvilluar sot një aksion të përbashkët me Doganën dhe Policinë e Kosovës në tri regjione (Prishtinë, Prizren...

Lajmet e Fundit