7.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shkurt, 2024

Komuna e Rahovecit lanson hartën e lirisë

Në kuadër të platformës elektronike “Rahoveci digjital”, në prag të festave të nëntorit është lansuar edhe një projekt shumë i rëndësishëm “Harta e lirisë”.

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

Në këtë hartë janë paraqitur lapidarët e dëshmorëve, varrezat e dëshmorëve, varrezat e martirëve, pikat e zjarrit të UÇK-së, barrikadat, ambulancat, muzetë, shtëpitë që kanë shërbyer si shtabe të UÇK-së, shtëpitë që kanë shërbyer si baza të organizimit, strehë dhe logjistikë të UÇK-së.

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Komuna e Rahovecit ka njoftuar se harta është realizuar me programe bashkëkohore digjitale dhe hartografike, në bashkëpunim mes OVL – dega në Rahovec, Idriz Shala – ekspert i hartografisë, zyrtarët e komunës nga zyra e IT -së dhe kompania “Rama Print”.

Për të siguruar Hartën e lirisë, mjafton të klikoni në linkun e mëposhtëm:

Më Shumë

Kurti e liron nga detyra zëvendësministrin Veliji

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, e ka liruar nga detyra zëvendësministrin e ministrisë së Zhvillimit Rajonal, Almir Veliji. Kurti ka vendosur që ta lirojë Velijin...

Ballkani ndalet me barazim nga Gjilani

Ballkani është ndalur në barazim nga Gjilani me rezultat 1-1, në kuadër të xhiros së 22-të në Superligën e Kosovës. Të parët në epërsi kaluan...

Lajmet e Fundit