11.8 C
Prizren
E premte, 31 Mars, 2023

Anulohet zyrtarisht debati i dytë presidencial mes Trump dhe Biden

Komisioni për Debatet Presidenciale të premten anuloi zyrtarisht debatin e dytë midis Donald Trump dhe Joe Biden pasi presidenti nuk pranoi të bënte një debat virtual pavarësisht shqetësimeve në lidhje me diagnozën e tij për COVID-19, thanë organizatorët.

Debati i tretë në Nashville më 22 tetor ka të ngjarë të jetë takimi përfundimtar midis dy kandidatëve, njofton Klan Kosova.

“Tani është e qartë se nuk do të ketë debat në 15 tetor dhe CPD tani do ta ketë vëmendjen në përgatitjet për debatin përfundimtar presidencial të planifikuar për 22 tetor”, tha komisioni në një deklaratë.

Komisioni, me mbështetjen e këshilltarëve të tyre shëndetësorë, njoftoi të enjten në mëngjes se për shkak se Trump doli pozitiv, debati që ishte planifikuar për në Miami do të mbahej virtualisht, me dy kandidatët që merrnin pjesë nga vende të ndryshme.

Trump e refuzoi me shpejtësi atë plan, duke thënë se ai nuk do të paraqitej dhe kështu duke vendosur një sërë ngjarjesh në pikëpyetje për të ardhmen e debateve të përgjithshme zgjedhore në SHBA.

Më Shumë

Real Madrid-i synon ta rikthejë Diaz-in, por futbollisti e dëshiron Milan-in

Brahim Diaz me kënaqësi do ta zgjaste qëndrimin e tij në Milano nëse do të ishte e mundur, por klubi i tij mëmë, Real...

Del videoja, momenti kur ish-nxënësja hyn me automatik në shkollë dhe vret 6 persona në SHBA

Tre të rritur e tre fëmijë të moshave 8-9 vjeç u vranë gjatë të shtënave me armë në një shkollë private të krishterë në...

Babait

Lajmet e Fundit