-0.2 C
Prizren
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Arrestohen katër persona në Prizren për posedim të narkotikëve

Policia e Kosovës ka arrestuar katër persona të dyshuar për posedim të substancave narkotike të llojit marihuanë, shkruan PrizrenPress.

Arrestimet kanë ndodhur në dy raste të ndara në Prizren.

Në rastin e parë policia ka arrestuar dy të dyshuar meshkuj pasi që te të njëjtit është gjetur dhe konfiskuar një qese plastike me substanca të dyshuara narkotike të llojit marihuanë me peshë 0.57 gramë. Të dyshuarit pas intervistimit me vendim të prokurorit janë liruar në procedurë të rregullt.

Ndërsa në rastin e dytë policia ka arrestuar dy të dyshuar meshkuj te të cilët gjatë kontrollit janë gjetur dhe konfiskuar gjetur dhe konfiskuar: dy qese plastike me substanca të dyshuar narkotike të llojit marihuanë me peshë 3.82 gramë, një cigare me substancë të dyshuar narkotike të llojit marihuanë me peshë 0.43 gramë dhe një pako me letra për mbështjelljen e substancave narkotike. Të dyshuarit pas intervistimit me urdhër të prokurorit janë liruar në procedurë të rregullt. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Stresi ironizon me ish-banorët e BBVK

Stresi ka nisur koncertet e para pasi doli fitues nga Big Brother VIP Kosova.Reperi së fundmi performoi në një klub nate në Tiranë ku...

BIK-u me vendim për aktivitetet gjatë muajit të Ramazanit për këtë vit

Bashkësia Islame e Kosovës, në një mbledhje të mbajtur ditë më parë, ka vendosur në lidhje me aktivitetet që do të jenë përgjatë muajit...

Lajmet e Fundit