1.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Arrestohen katër persona në Suharekë, kanosën njëri-tjetrin

Katër persona janë arrestuar në Suharekë, pasi që pas një mosmarrëveshje gjatë ngasjes së veturave, kanë dalur nga veturat dhe kanë kanosur njëri tjetrin.

Po ashtu njëri nga të dyshuarit ka ekspozuar një revole me gas e cila është sekuestruar për procedura të mëtutjeshme hetimore. Dy nga të dyshuarit kanë qenë nën ndikim të alkoolit.

Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit i cili ka rekomanduar që rasti të procedohet në procedurë të rregullt.

 

Më Shumë

Prizren: Ofroi ryshfet, dënohet me gjashtë muaj burgim me kusht dhe 150 euro gjobë

 Gjykata Themelore në Prizren, të hënën, ka shpallur aktgjykim dënues ndaj të akuzuarit Lazar Nikoliç, duke e dënuar me 6 muaj burgim me kusht...

24 vjet nga masakra në Rogovë të Hasit, aty ku u vranë 21 ushtarë të UÇK-së

Sot bëhen 24 vjet nga masakra në fshatin Rogovë të Hasit, aty ku ranë në pritë luftëtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, por nuk...

Lajmet e Fundit