22.8 C
Prizren
E diel, 4 Qershor, 2023

Arrestohen pesë persona në Prizren, dy në Suharekë

Edhe gjatë së mërkurës Policia e Prizrenit ka ndaluar, shoqëruar në stacion apo edhe ka arrestuar persona për veprën “Mosveprim sipas dispozitave shëndetësore gjatë epidemisë”.

Sipas njoftimit të Policisë së Kosovës, dje në regjionin e Prizrenit janë arrestuar 7 persona.

MOSVEPRIM SIPAS DISPOZITAVE SHËNDETËSORE GJATË EPIDEMISË

• Suharekë 06.05.2020 – 01:25. Janë ndaluar dy të dyshuar meshkuj kosovar, pasi që të njëjtit nuk kane respektuar vendimin e Qeverisë. Me vendim të prokurorit, të dyshuarit janë liruar në procedurë të rregullt.

• Prizren 06.05.2020 – 09:30. Është ndaluar i dyshuari mashkull kosovar, pasi i njëjti nuk ka respektuar vendimin e Qeverisë. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt.

• Prizren 06.05.2020 – 18:00. Është ndaluar i dyshuari mashkull kosovar, pasi i njëjti nuk ka respektuar vendimin e Qeverisë. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt.

• Prizren 06.05.2020 – 16:00. Është ndaluar i dyshuari mashkull kosovar, pasi i njëjti nuk ka respektuar vendimin e Qeverisë. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt.

• Prizren 06.05.2020 – 21:20. Janë ndaluar dy të dyshuar meshkuj kosovar, pasi që të njëjtit nuk kane respektuar vendimin e Qeverisë. Me vendim të prokurorit, të dyshuarit janë liruar në procedurë të rregullt.

Më Shumë

Abdixhiku: Reagimet e Bashkësisë Ndërkombëtare, pasojë e keqveprimeve diplomatike dhe strategjike të Kurtit

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, para deputetëve në Kuvend, foli për situatën në veri dhe reagimet e Bashkësisë Ndërkombëtare në lidhje...

“Loyola-Gymnasium” për herë të dytë “Supershkollë”

Dymbëdhjetë nxënës të “Loyola-Gymnasium” kanë udhëtuar sot për në Bosnje dhe Hercegovinë, në kuadër të programit të shkëmbimit “Supershkollat”, zbatuar nga Zyra Rajonale e...

Parashikimi i motit

Lajmet e Fundit