23.8 C
Prizren
E premte, 3 Shtator, 2021

Arrestohet i dyshuari për rrëmbimin që ka ndodhur para afro 20 vitesh në Prizren

Policia e Kosovës ka arrestuar një të dyshuar lidhur me rastin e rrëmbimit që ka ndodhur afro 20 vjet më parë në Prizren.

Sipas Policisë, i dyshuari është ndaluar dje në pikën kufitare në Merdarë.

Ngjarja për të cilën është arrestuar i dyshuari ka ndodhur më 11.01.2001.

Me vendim të prokurorit, i arrestuari është dërguar në mbajtje.

“Prizren (NN) 11.01.2001 – NN. Lidhur me rastin, në bazë të urdhëresës, me 24.10.2020 në Pike Kalimin Kufitar (PKK)-Merdare, është arrestuar i dyshuari mashkull /Kos., dhe me vendim të prokurorit, është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin 24 oresh të PK-së.

Më Shumë

Ndërron jetë Kolë Berisha

Ish-kryeparlamentari i Kosovës, Kolë Berisha sot ka vdekur si pasojë e një sëmundje të rëndë. Lajmin për vdekjen e tij e ka bërë të ditur...

Në Qeverinë ‘Rama 3’, dymbëdhjetë gra ministre

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka publikuar sot emrat e kabinetit qeveritar. Në Qeverinë ‘Rama 3’ do të jenë 12 gra ministre dhe katër burra...

Ekspertët kërkojnë që mjetet nga Bonot e Diasporës të përdoren për investime strategjike

Njohësit e çështjeve ekonomike po e cilësojnë hap të rëndësishëm të Qeverisë fillimin e emetimit të Bonove të Diasporës, të cilat do të shfrytëzohen...

Rezultatet më të dobëta në histori, Arsenali merr vendimin për trajnerin Arteta

Mikel Arteta do të vijojë punën si trajner i Arsenalit. Pavarësisht një starti të tmerrshëm me tre humbje në tre javët e para të...

Haskuka: UÇK-ja ka bërë një luftë të drejtë dhe çlirimtare

Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka, në ditën e dytë të aktiviteteve kushtuar Epopesë së Vërrinit, ka bërë homazhe në varrezat dhe lapidarët e dëshmorëve...

Rahovec/ Fuqitë e mbushura me verë, rrushi mbetet në stoqe pa u shitur

Vreshtarët e komunës së Rahovecit thonë se nuk po dinë as ti gëzohen punës së tyre gati një vjeçare në fushë , pasi edhe...

79 vjet nga lindja e poetit të njohur, Ali Podrimja

Ali Podrimja u lind më 28 gusht, 1942 në Gjakovë, në kohë lufte e rrethanash aspak të volitshme dhe pati një fëmijëri mjaft të...

3 shenjat që bien në dashuri më shpejt

3. Dashi Kjo mund të jetë befasuese për disa, por ju dashuroheni shumë shpejt, Dashi. Ju e doni aventurën, e doni risinë dhe i doni përvojat...

Nait Hasani përmbyll misionin e tij si ambasador në Tiranë

Nait Hasani e ka përmbyllur misionin e tij si Ambasador i Kosovës në Shqipëri. Në ditën përmbyllëse, Kryebashkiaku i Tiranës, Erjon Veliaj e ka falëndëruar...

Prizren, tre vëllezër rrihen mes vete

Tre vëllezër në Prizren janë rrahur mes vete pas një mosmarrëveshjeje, raporton PrizrenPress Rasti ka ndodhur të mërkurën, rreth ores 20:40. Sipas raportit të Policisë së...

Për tri ditë në Kosovë, 68 viktima nga koronavirusi

68 persona kanë vdekur si pasojë e infektimit me COVID-19, për tri ditë në Kosovë, ndërkaq 4 mijë e 290 të tjerë kanë rezultuar...

Bilanc lufte në Kosovë, 36 të vdekur në 24 orët e fundit nga Covid-19

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar edhe 36 viktima nga COVID-19, raporton Gazeta Express. Ky është numri më i lartë i viktimave i...

Mbytet në plazhin e Shëngjinit një 76-vjeçar nga Kosova

Një pushues nga Kosova është mbytur në Shëngjin. Policia e Lezhës njofton se rreth orës 17:25, në plazhin e Shëngjinit, Lezhë, dyshohet se është mbytur...

Dhurata mahnit me bukurinë, shfaqet joshëse në imazhin e fundit

Dhurata Dora njihet si njëra nga këngëtaret me të kërkuara nga publiku shqiptar. Këtë sezonë ajo ka ndezur atmosferën në secilin vend që ka marrë...

“Askush si ai në tre sezone”, Juventusi përcjell Ronaldon me një letër emocionuese

Cristiano Ronaldo mendoi t’i jepte karrierës së tij një fund të denjë për skenar filmi. Portugezi u rikthye te Manchester United, aty ku u...

Rama publikon emrat e ministrave të rinj

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka zbuluar përbërjen e qeverisë së re në mbledhjen e Asamblesë Kombëtare të PS-së. Rolin e zëvendëskryeministrit do ta marrë...

Lajmet e Fundit