36.8 C
Prizren
E hënë, 2 Gusht, 2021

Vjedhje e rëndë në Rahovec, hajnat marrin arkën në një lokal

Policia e Kosovës ka arrestuar një person të dyshuar për një vjedhje të rëndë, raporton PrizrenPress.

Rasti ka ndodhur në rrugën “Xhelal Hajda” në Rahovec, të shtunën në mesnatë.

Sipas Policisë, i dyshuari me forcë ka depërtuar në lokalin e viktimës dhe ka vjedhur një arkë.

Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Rekord evropian, Italia shkruan historinë në 100 m

Italia kalon në finale të 100 metrave për meshkuj në “Tokyo 2020” falë sprintierit Marcell Jakobs. Po jo vetëm kaq, ai vendosi rekord evropian...

Aksident i rëndë në aksin rrugor Malishevë-Arllat, vdes një person e lëndohen dy të tjerë

Një person ka vdekur dhe dy të tjerë kanë pësuar lëndime trupore si pasojë e një aksidenti të ndodhur mëngjesin e sotëm, në rrugën...

Kosovarët ia mësyjnë Shqipërisë, mbi 30 mijë qytetarë hynë të dielën në Morinë

Rritja e temperaturave dhe fillimi i gushtit ka sjellë një rritje të numrit të kosovarëve që duan të kalojnë pushimet në Shqipëri. Edhe mëngjesin e...

Chelsea i interesuar për Jules Kounde

Chelsea në bisedime me Sevillan rreth nënshkrimit të mbrojtësit francez, Jules Kounde. Qendërmbrojtësi 22-vjeçar u transferua në klubin spanjoll dy vjet më parë dhe ka...

Aksidenti tragjik në Kroaci/ Konfirmohet viktima nga Prizreni

Dhjetë persona kanë humbur jetën dhe mbi 40 të tjerë janë lënduar si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur mëngjesin e djeshëm, fillimisht...

“A janë të sigurta vaksinat?, Cilat janë efektet e tyre”? – IKSHPK i përgjigjet pyetjeve të qytetarëve

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë thirrje qytetarëve që të vaksinohen në mënyrë që të mbrojnë veten dhe familjarët e tyre. Në...

Prizren:Sulmoi gruan dhe vëllain nën ndikimin të alkoolit e drogës

Një person nën ndikimin e alkoolit dhe substancave narkotike ka sulmuar fizikisht gruan e tij dhe vëllain. Rasti ka ndodhur një ditë më parë në...

Mësimi plotësues vazhdon edhe vitin e ardhshëm

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci ka thënë se për shkak të humbjeve të shkaktuara si pasojë e pandemisë, është e domosdoshme që vitin e...

“Bomba e ditës”: Wenger mund ta marrë drejtimin e Zvicrës

Pas largimit të Vladmir Petkoviq në drejtim të Bordeauxit, Zvicra ka mbetur pa trajnerë. Por, sipas raportimeve, po përgatitet një befasi. Mediat zvicerane raportojnë se legjenda...

17 vjeçarja rrihet për vdekje nga familjarët, veshi xhinse në ritualin fetar në Indi

Një vajzë adoleshente është rrahur për vdekje nga familjarët e saj në Indi, pasi sipas raportimeve erdhi e veshur me xhinse në një ritual...

Traktori me kashtë përfshihet nga zjarri në Bubavec pasi prek në tela të rrymës

Babë e bir në fshatin Bubavec të Malishevës, teksa po transportonin me traktorin e tyre ushqimin e bagëtive janë kapluar nga zjarri pasi kanë...

Sherr mes disa meshkujve në Prizren: Theren me thikë dy persona

Dy meshkuj janë arrestuar, pasi dyshohet se në gjendje të dehur kanë therur dy meshkuj tjerë në Prizren. Sipas Policisë, dy të dyshuarit janë dërguar...

Komuna e Malishevës mbështet edhe 30 bujq me shpërndarëse të plehut

Komuna e Malishevës, përmes Drejtorisë për Bujqësi, Blegtori dhe Zhvillim Rural, sot i ka shpërndarë edhe 30 shpërndarëse të plehut kimik, për 30 bujq. Kjo...

Anjeza Bellanica nga Krusha e Madhe varroset në ora 19:00

Para pak minutave kanë arritur në Kosovë trupat e pajetë të viktimave që pësuan nga aksidenti tragjik në Kroaci, i cili ndodhi të dielën. Trupat...

8 viktimave të aksidentit në Kroaci pritet t’u jepet nesër lamtumira e fundit, 2 të tjerave do u bëhet obduksioni

Dhjetë trupat e pajetë, të cilët humbën jetën tragjikisht në aksidentin në Kroaci, pritet që të transportohen nesër në Kosovë. Trupave të Kujtim Kastratit...

Shoferi i autobusit raportohet që tha se diçka e mistershme e pengoi në çastin e aksidentit tragjik

Diçka e ka penguar duket shoferin e aksidentit tragjik që të dalë nga rruga. Dhe thjesht të thuash ‘diçka’ në këtë rast e bën...

Lajmet e Fundit