26.8 C
Prizren
E shtunë, 4 Shtator, 2021

Mbyllin lokalet që s’respektuan masat në Prizren

Një aksion është zhvilluar në orët e mesnatës në Prizren, ku ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj, bashkë me Inspektoratin dhe Policinë e Kosovës kanë mbikëqyrur respektimin e masave anti-Covid atje, raporton Express

Gjatë kontrollit të mbrëmshëm, është hasur në mosrespektim të masave në disa prej lokaleve në qendër të Prizrenit.

Madje në një prej lokaleve po organizohej mbrëmje muzikore, me rreth 1 mijë persona të ftuar.

Si pasojë, lokalet që nuk kanë respektuar masat janë mbyllur, ndërsa pronarët e tyre janë gjobitur.

Foto nga aksioni i mbrëmshëm:

Më Shumë

Turqi, vdesin 8 anëtarë të një familje nga Covid-19

Një tragjedi e vërtetë ka goditur një familje turke në provincën e Rizes në Turqi, ku gjatë 6 muajve të fundi humbi 8 anëtarë...

Nga sot kthehet ora policore

Të gjithë qytetarëve të Kosovës iu ndalohet lëvizja nga ora 22:00 deri në orën 05:00. Poashtu, maska është obligative edhe kur jeni vetëm. Ndryshe, bartja e...

Italia po kërkon punëtorë

Sektori agro-bujqësor në Itali kërkon krah pune dhe i kërkojnë qeverisë italiane miratimin e një drafti të ri ligjor për sjelljen e një fluksi...

Jeronim De Rada dhe problemi pellazgjik

De Rada lindi ne vitin 1814. Në vitin 1848 De Rada boton gazetën “L’Albanesi d’Italia”, e cila konsiderohet e para gazetë shqiptare,… Vepra e tij...

3 shenjat që bien në dashuri më shpejt

3. Dashi Kjo mund të jetë befasuese për disa, por ju dashuroheni shumë shpejt, Dashi. Ju e doni aventurën, e doni risinë dhe i doni përvojat...

Shtetasi i Shqipërisë nuk e pranon fajësinë se ia dha 10 euro ryshfet policit në Vërmicë

I pandehuri Qamil Halilaj, në seancën fillestare të mbajtur të hënën në Gjykatën Themelore në Prizren, nuk e pranoi fajësinë për dhënien e 10...

Vërmicë/ Arrestohet një i dyshuar për përfshirje në ‘kontrabandë me emigrantë’

  Policia e Kosovës, patrulla policore e Stacionit për Mbikëqyrjen e Kufirit (SMK) Vërmicë, më 31.08.2021 rreth orës 09:00, në realizimit të Planit Operativ ‘’Migrimi...

26 viktima në 24-orët e fundit nga COVID-19 në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar edhe 26 viktima nga COVID-19, raporton Gazeta Express. Gjatë kësaj kohe janë raportuar edhe 1 mijë...

728 tiketa të shqiptuara për mosrespektim ndaj masave anti-COVID

Kosova është duke pësuar rritje të lartë të numrit me të infektuar me COVID-19. Varianti i virusit Delta është duke u përhapur me shpejtësi të...

Vitia nuk e përjashton mundësinë për masa të reja antiCOVID para 13 shtatorit

Ministri i Shëndetësisë Arben Vitia ka bërë të ditur detaje nga takimi që ka pasur me përfaqësuesit e institucioneve shëndetësore në lidhje me gjendjen...

Në Qeverinë ‘Rama 3’, dymbëdhjetë gra ministre

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka publikuar sot emrat e kabinetit qeveritar. Në Qeverinë ‘Rama 3’ do të jenë 12 gra ministre dhe katër burra...

Ja sa qytetarë humbën jetën dje nga Covid-19 në Prizren

Ministria e Shëndetësisë, ka bërë të ditur se brenda 24 orëve të fundit në Kosovë janë regjistruar 36 viktima dhe 1 mijë e 630...

Prizreni kalon në gjysmëfinale

KB Peja ka mposhtur Prishtinën me rezultat 83:76. Me këtë fitore pejanët kalojnë në gjysmëfinalen e Superkupës së Kosovës në Basketboll. Peja e startoi mirë...

KQZ publikon listën e kandidatëve të certifikuar për kryetarë të komunave dhe për kuvende komunale

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, pas certifikimit të grupit të fundit të kandidatëve, në përputhje me paragrafin 29.7 të Ligjit për Zgjedhjet e Përgjithshme, ka...

204 gjoba në 24 orët e fundit në Prizren për mosrespektim të masave anti-Covid

Policia rajonale e Prizrenit ka shqiptuar 204 gjoba në 24 orët e fundit për mosrespektim të masave anti-Covid. Siç bëhet e ditur në një komunikatë...

Trepça shkëlqen ndaj Yllit, mposht kampionin dhe kualifikohet në finale

Trepça ka shënuar fitore ndaj Golden Eagle Yllit me rezultat 81:69 (21:14, 16:15, 23:20, 21:20) për tu kualifikuar në finalen e Superkupës. Trepça e nisi...

Lajmet e Fundit