7.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shkurt, 2024

Arrestohet për vjedhje të rëndë një person në Rahovec

Është arrestuar për vjedhje të rëndë një person në Rahovec, shkruan Gazeta Express.

Sipas policisë, ai kishte vjedhur disa gjëra me vlerë të konsiderueshme në veturën e një shtetasi të Shqipërisë.

I dyshuari me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

“Fsh. Xërxë, Rahovec 18.11.2023 – 12:20. Më 28.11.2023 është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar nën dyshimin se i njëjti nga vetura e ankuesit mashkull shtetas i Shqipërisë, i kishte vjedhur disa gjësende me vlerë të konsiderueshme. Pas intervistimit i dyshuari me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje”, thuhet në njoftimin e policisë.

Më Shumë

Fjalimi i fundit i Skënderbeut: Jam në prag të varrit!

Para se heroi ynë Skënderbeu të fillonte fjalimin e tij të fundit, urdhëron që djali i tij i vetëm, Gjoni, asokohe dhjetë vjeç, të...

Hajni i hyri në shtëpi zyrtarit të AKI-së, i vodhi armën dhe dokumente personale

Shtëpia e një zyrtari të Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë ka qenë cak i një vjedhjeje në Prizren. Nga burimet e Klankosova.tv, mësohet se atij...

Lajmet e Fundit