31.8 C
Prizren
E martë, 23 Korrik, 2024

Ashton nuk takohet me Vetëvendosjen

Vetevendosje-kuvendiPërfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian (BE), Catherine Ashton, në kuadër të vizitës në Kosovë, përveç takimeve me presidenten Atifete Jahjaga dhe kryeministrin Hashim Thaçi, në agjendën e saj është edhe takimi me partitë opozitare, me përjashtim të Lëvizjes Vetëvendosje (VV).

Derisa takimet me Ashton janë konfirmuar nga LDK-ja e AAK-ja, Erzen Vraniqi ka deklaruar për Telegrafin se Lëvizja Vetëvendosje nuk ka pasur ftesë nga Baronesha Catherine Ashton për takim me të.

“Nëse do të na ftonin ne si Vetëvendosje, gjithsesi se do ta kishim marrë në konsideratë”, tha Vraniqi.

Më Shumë

Motoçiklisti lëndohet rëndë pasi u godit nga vetura

Një motoçiklist ka pësuar lëndime të rënda trupore pasi u godit nga një veturë. Aksidenti ka ndodhur sot në Prizren, në rrugën “Beteja e Kabashit”. Lajmin...

Ndahet nga jeta neonatologia Vlora Ukimeri

Sot, në moshën 51 vjeçare, pas një sëmundje të rëndë është ndarë nga jeta Dr. Vlora Ukimeri, mjeke specialiste neonatologe në Spitalin e Përgjithshëm...

Lajmet e Fundit