24.8 C
Prizren
E enjte, 21 Shtator, 2023

Ashton nuk takohet me Vetëvendosjen

Vetevendosje-kuvendiPërfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian (BE), Catherine Ashton, në kuadër të vizitës në Kosovë, përveç takimeve me presidenten Atifete Jahjaga dhe kryeministrin Hashim Thaçi, në agjendën e saj është edhe takimi me partitë opozitare, me përjashtim të Lëvizjes Vetëvendosje (VV).

Derisa takimet me Ashton janë konfirmuar nga LDK-ja e AAK-ja, Erzen Vraniqi ka deklaruar për Telegrafin se Lëvizja Vetëvendosje nuk ka pasur ftesë nga Baronesha Catherine Ashton për takim me të.

“Nëse do të na ftonin ne si Vetëvendosje, gjithsesi se do ta kishim marrë në konsideratë”, tha Vraniqi.

Kurti në hapjen e Lojërave Parasportive: T’i mbështesim personat me nevoja të veçanta

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka marrë pjesë në hapjen e Lojërave Parasportive “Kosova 2023”, të organizuara nga Komiteti Paralimpik i Kosovës. Kurti tha se...

Të paktën 20 të vdekur pas përplasjes së një autobusi me një kamion në Limpopo të Afrikës së Jugut

Të paktën 20 persona besohet se kanë gjetur vdekjen kur një kamion u përplas me një autobus në Limpopo të dielën. Sipas autoriteteve, shumica e...

Lajmet e Fundit