3.8 C
Prizren
E hënë, 22 Prill, 2024

Asnjë rast i ri me COVID-19 në Malishevë

Sot në territorin e Komunës së Malishevës, nuk është regjistruar asnjë rast i ri me covid-19.

Këto të dhëna  janë të bazuara në të dhënat zyrtare të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike dhe në të dhënat e komunikimit të rregullt të komunës, në kuadër të menaxhimit dhe monitorimit të situatës pandemike.

Gjendja me pandeminë e covid-19, në Komunën e Malishevës, është e njëjtë me një ditë më parë. Deri më tani me covid-19 janë regjistruar 268 persona, prej tyre 229 janë shëruar plotësisht, 24 persona kanë vdekur, ndërsa aktiv me covid-19 janë edhe 15 persona.

Më Shumë

Kosova merr Mirënjohje të Veçantë për Përfaqësim Shtetëror në Bienale të Venecias

Doruntina Kastrati dhe instalacioni skulpturor “Heshtjet Kumbuese të Metalit dhe Lëkurës” u nderua me “Mirënjohje të Veçantë për Përfaqësim Shtetëror” në ceremoninë e edicionin...

Moti sot me temperatura deri në 30 gradë Celsius

Instituti Hidrometerologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë ditës së sotme do të ketë mot kryesisht me diell. Sipas njoftimit të këtij instituti,...

Lajmet e Fundit