16.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Bajram Gigolli lanson projektin e radhës, i dedikohet dëshmorëve dhe martirëve të Lubizhdës së Hasit

Me një theks të fortë historik, kjo këngë përshkruan ngjarjet e njëra prej betejave më të rëndësishme të luftës së fundit në vendin tonë.

Me tekst që kujton trimërinë dhe vuajtjet e kohës, kjo këngë ka një ndjenjë melankolike dhe mburrëse në të njëjtën kohë.

Me 12 Prill 2024 mbahet edhe përvjetori i njëzet e pestë i rënies së dëshmorëve dhe martirëve të fshatit Lubizhdë e Hasit!/Indeksonline

Më Shumë

‘Jam mbrojtë nga kufomat e vrara, s’më vjen turp me tregu’ – Nijazi Kryeziu flet për masakrën e Dubravës

Janë bërë 25 vjet nga masakra e burgut të Dubravës. Në këtë masakër forcat paramilitare serbe kanë vrarë 160 të burgosur shqiptarë dhe kanë...

Gjobiten shoferët në Prizren, tejkaluan kufizimin e shpejtësisë

  Njësia Rajonale e Trafikut Rrugor ne Prizren ka hasur në shoferë të cilët në zonën ku kufizimi i shpejtësisë është 50 km/h, kanë lëvizur...

Lajmet e Fundit