2.8 C
Prizren
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

Ballkani kthehet te fitoret, mposhtë me lehtësi Feronikelin

Ballkani është rikthyer te fitoret në BKT Superligë ku në kuadër të xhiros së 25-të ka mposhtur Feronikelin me rezultat 6-0.

Suharekasit pa shumë mund kanë mposhtur skuadrën nga Drenasi në një ndeshje të cilën e dominuan nga fillimi deri në fund.

Ishte minuta e tetë kur vendasit fituan penallti, derisa Armend Thaqi gaboi, por nga topi i rikthyer shënoi për 1-0.

Në minutën e 37-të, Meriton Korenica shënoi për ta ngritur epërsinë e Ballkanit në 2-0.

E katër minuta më vonë, Blend Baftiu u përkujdes për ta ngritur epërsinë në 3-0, ku me tre gola epërsi të vendasve përfunduan 45 minutat e para të ndeshjes.

Dominimi i vendasve vazhdoi edhe në pjesën e dytë, ku në minutën e 59-të shënoi Mevlan Zeka për 4-0.

Për golin e pestë u përkujdes mbrojtësi i majtë Arbër Potoku që realizoi në minutën e 78-të, derisa mitrovicasi shënoi edhe golin e gjashtë në minutën e fundit për rezultatin përfundimtar 6-0.

Ballkani vazhdon kryesimin në BKT Superligë me 51 pikë, derisa Feronikeli mbetet e fundit me vetëm 11 pikë. /Telegrafi/

Më Shumë

Marsela Çibukaj, fituese e festivalit ‘Kënga Magjike’

Fituese e edicionit të 23-të të festivalit “Kënga Magjike”  është Marsela Çibukaj. Ajo ka arritur të mbledhë në total 449 pikë. Këngëtarja garoi me...

Haxhiu për uljen e pagave të gjyqtarëve dhe prokurorëve: Vendimi i Haradinajt ishte anti-ligjor

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka thënë se vendimi i djeshëm i Qeverisë për uljen e pagave për gjyqtarët dhe prokurorët është zhvlerësuar për...

Lajmet e Fundit