19.8 C
Prizren
E enjte, 30 Maj, 2024

Ballkani mposht Lincoln Red Imps, hap gjigant për fazën e play-off-it

Ballkani ka bërë një hap të madh në garën për të kaluar në fazën e play-off-it në Ligën e Konferencës, duke mundur Lincoln Red Imps, me rezultat 2-0, sonte në ‘Fadil Vokrri’ në ndeshjen e parë të rrethit të tretë të kësaj ligë evropiane.

 

Kampionët në fuqi të Kosovës, bën paraqitje shumë më të mirë se skuadra mike, sidomos në pjesën e dytë të ndeshjes kur edhe u shënuan dy gola, derisa fraksioni i parë u mbyll pa gola.

Të besuarit e Ilir Dajës pjesëlojën e dytë e nisen mjaft mirë dhe përmes Meriton Korenicës (59’), kaluan në epërsi prej 1-0.

Nuk ka vonuar shumë dhe vetëm pas tre minutave lojë, Lorenc Trashi (62’), më një supergol dyfishojë avantazhin në 2-0.

Skuadra jonë, ka mundur të shënojë edhe më shumë gola, pasi krijoj edhe disa raste të tjera të mira, megjithatë, kjo sfidë joshëse u mbyll me fitoren e Ballkanit prej 2-0.

—-

Kampioni i Kosovës Ballkani, sonte do të zhvillojë ndeshjen e parë të rrethit të tretë kualifikues në UEFA Conference League.

Përballë në “Fadil Vokrri” do ta kenë skuadrën nga Gibraltar, Red Lincoln Imps.

Ekipi i Ilir Dajas, do të kërkojë që ta kryejë punn qysh në ndeshjen e parë sa i përket çështjes së kualifikimit.

Kampionët e Kosovës, në rrethin paraprak e eliminuan skuadrën nga Irlanda e Veriut, Larne, me rezultat të përgjithshëm 7:1.

Ndeshja kthyese me Red Lincoln Imps, Ballkani do ta ketë më 10 gusht.

Në rast të kualifikimit, Ballkani në rrethin e play-offit do të mund të përballet me humbësit e takimeve, Zalgiris – Hacken, Sheriff Tiraspol – Bate Borisov.

Më Shumë

Tre anëtarët e familjes Likaj të dyshuar për tentim vrasjen në Has, dalin para gjykatës në Prizren

Katër nga anëtarët e familjes Likaj nga fshati Krajk i Prizrenit të shpallur në kërkim si të dyshuar për plagosjen në fshatin Gjonaj janë...

Moti sot i vranët, dhe me intervale me diell

Moti sot parashihet të jetë i vranët dhe dhe me intervale me diell. Vranësirat gjatë ditës në disa vende parashihen të sjellin riga shiu, njofton...

Lajmet e Fundit