13.8 C
Prizren
E hënë, 2 Tetor, 2023

Berisha: Urime Fitër Bajrami!

zafir berisha 7Kryetari Bashkimit Demokratik në Prizren, Zafir Berisha ka uruar të gjithë besimtarët mysliman festën e Fitër Bajramin.“Në emër te strukturave të Bashkimit Demokratik dhe në emrin tim personal shfrytëzoj rastin të uroj Fitër Bajramin të gjithë besimtarëve islam. Kjo festë vjen pas muajit të madhërishëm të Ramazanit, muajit të sakrificës dhe solidaritetit”, thuhet në urimin e Berishës.

Sipas tij, festa Fitër Bajramit, vjen në mbarë njerëzimin për t’i sjellë botës mesazhin e respektit, tolerancës, dashurisë dhe solidaritetit. “Në këtë ditë të gjithë besimtarët përjetojnë ndjenja të përbashkëta për një jetë më te mirë ne vendin e tyre duke reflektuar respekt dhe solidaritet me ata që kanë nevojë për mbështetje dhe ndihmë vëllazërore”/ PrizrenPress.com/

Kurti paralajmëron Vuçiqin: Lufta kundër terrorit sponzoruar nga Serbia vazhdon, do përfundojë doemos me fitoren e Kosovës

Kryeministri i vendit, Albin Kurti e ka paralajmëruar Serbinë e Aleksandar Vuçiqit se lufta e krimit dhe terrorit të sponzorizuar nga Beogradi zyrtar, do...

Mungon eksperti financiar, shtyhet gjykimi ndaj ish-drejtorit të Urbanizmit në Prizren

Gjykata e Prizrenit ka vendosur të shtyjë seancën kundër ish-drejtorit të Urbanizmit, Nijaziu Kryeziu, pasi mungoi eksperti financiar.Kryeziu po gjykohet se ka lidhur kontrata...

Lajmet e Fundit