33.8 C
Prizren
E martë, 16 Korrik, 2024

Berisha: Urime Fitër Bajrami!

zafir berisha 7Kryetari Bashkimit Demokratik në Prizren, Zafir Berisha ka uruar të gjithë besimtarët mysliman festën e Fitër Bajramin.“Në emër te strukturave të Bashkimit Demokratik dhe në emrin tim personal shfrytëzoj rastin të uroj Fitër Bajramin të gjithë besimtarëve islam. Kjo festë vjen pas muajit të madhërishëm të Ramazanit, muajit të sakrificës dhe solidaritetit”, thuhet në urimin e Berishës.

Sipas tij, festa Fitër Bajramit, vjen në mbarë njerëzimin për t’i sjellë botës mesazhin e respektit, tolerancës, dashurisë dhe solidaritetit. “Në këtë ditë të gjithë besimtarët përjetojnë ndjenja të përbashkëta për një jetë më te mirë ne vendin e tyre duke reflektuar respekt dhe solidaritet me ata që kanë nevojë për mbështetje dhe ndihmë vëllazërore”/ PrizrenPress.com/

Më Shumë

Ballkani triumfon në ndeshjen e parë kualifikuese në Ligën e Kampionëve përballë Santa Coloma

Ballkani ka fituar 2-1 me Santa Coloma në 1/8 e fazës kualifikuese në Ligën e Kampionëve. Ndeshja nisi me një ritëm të qetë, por që...

Messi dërgon Argjentinën në një tjetër finale të Copa America

Kampionia në fuqi, Argjentina, rezervoi vendin e saj në finalen e Kupës së Amerikës, pasi golat e Julian Alvarez dhe Lionel Messi i dhuruan...

Lajmet e Fundit