25.8 C
Prizren
E hënë, 15 Gusht, 2022

Bien në pus dy burra

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë mesditë në Lofkënd të Mallakastrës, teksa dy persona kanë rënë në një pus uji.

Sot, rreth orës 11:40, në fshatin Lofkënd, duke pastruar në një pus uji kanë rënë shtetasit B. B., 33 vjeç dhe B. V., 38 vjeç.

Në vendngjarje shkuan shërbimet e Policisë dhe forcat e zjarrfikëse të cilët bënë të mundur nxjerjen e dy shtetasve nga pusi me shenja jete, dhe po transportohen në spital për ndihmë mjekësore.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Ndërkohë, raportohet se dy personat janë gjallë, por nuk dihet ende si është gjendja e tyre shëndetësore.

 

Më Shumë

Kurti: Veprimet e strukturave kriminale në veri, po cenojnë rëndë sigurinë në Kosovë

Kryeminsitri Albin Kurti ka takuar komandantin e Forcave paqeruajtëse të NATO-s në Kosovë (KFOR), Gjeneral Major Ferenc Kajári. Siç njofton Qeveria, në takim u ritheksua...

Vetaksident në Gjonaj të Hasit

Një vozitës është vetaksidentuar me veturë në fshatin Gjonaj të Hasit. Vetaksidenti ka ndodhur për shkak pakujdesisë së vozitësit. “Vozitësi mashkull kosovar me veturë nga pa...

Lajmet e Fundit