9.8 C
Prizren
E mërkurë, 17 Nëntor, 2021

Britney Spears: Prindërit e mi duhet të jenë në burg

Britney Spears ka thënë se prindërit e saj duhet të jenë në burg pasi morën nën kontroll jetën e saj dhe financat për më shumë se një dekadë, pas vendimit të një gjykate që i dha fund konservatorizmit të saj 13-vjeçar.

Ajo foli për këtë çështje përmes një video-postimi, njofton Klan Kosova.

“Unë as nuk po përmend të gjitha gjërat e këqija që më bënë mua, për të cilat ata të gjithë duhet të jenë në burg … po, duke përfshirë edhe nënën time që shkon në kishë !!!!”, tha Spears.

“Kam 13 vjet që jam në konservator. Është një kohë shumë e gjatë për të qenë në një situatë në të cilën nuk dëshiron të jesh. Thjesht jam shumë mirënjohëse për çdo ditë që jam në gjendje t’i kem çelësat e makinës sime vetë dhe që jam e pavarur të ndihem si grua. Të kem një kartelë të bankomatit, t’i shoh paratë në dorë për herë të parë, të kem mundësi që të blej qirinj. Janë gjëra të vogla, por për ne gratë përbëjnë një ndryshim të madh”.

Spears tha se do të avokojë kundër kujdestarisë së padrejtë ose konzervatorizmit për njerëzit që janë me “aftësi të kufizuara ose sëmundje”.

Ajo gjithashtu ka falënderuar mbështetësit që kërkuan lirimin e saj.

Sipas ligjit të SHBA-së, konservatorizmi është caktimi i një kujdestari ose një mbrojtësi nga një gjyqtar për të menaxhuar çështjet financiare dhe/ose jetën e përditshme të një personi tjetër për shkak të moshës së shtyrë ose kufizimeve fizike ose mendore.

Konservatorizmi i Spears u nda në dy pjesë – një për çështjet e saj të pasurisë dhe financave, tjetra për të si person.

Në dosjet e fundit në gjykatë, avokatët e babait të Britney, Jamie, kishin thënë se konservatorizmi ishte “i nevojshëm për të mbrojtur Britney në çdo kuptim të fjalës”.

Ata thanë: “Jeta e saj ishte rrëmujë dhe ajo ishte në gjendje të dëshpëruar fizike, emocionale, morale dhe financiare”.

 

Më Shumë

Dëshmitari thotë se në ditën kritike Iran Badalli s’ishte në shtëpi, i akuzuar për shpërthimin në Zhur ku kishte vdekur një polic

Ka përfunduar deklarata e të dëmtuarit Artur Mrasori lidhur me rastin ndaj Iran Badallit dhe Arben Gashit që po akuzohen për rastin e shpërthimit...

Kishte vjedhur bankën ku punonte, hajduti identifikohet pas 52 vjetësh

Nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës vjen një nga lajmet më befasuese të vitit. Ted Conrad, autori i një prej grabitjeve më të madhe...

Kurti në mbështetje të Haskukës: Nuk do të ndëshkohet më kurrë Prizreni

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti së bashku me kandidatin e Lëvizjes Vetëvendosje për Prizren kanë mbajtur takim elektoral në sheshin “Komandant Drini”. Nga ky shesh,...

Qytetari nga Prizreni “marakli” i zgjedhjeve: Nuk kam fjet tërë natën nga vesi për ta dhënë votën

Në 21 komuna të Kosovës është duke u mbajtur raundi i dytë i zgjedhjeve lokale. Të gjitha qendrat e votimit janë hapur më kohë, kështu...

Pamje nga tentim grabitja në argjendarinë në Prizren dhe plagosja e pronarëve

Mbrëmjen e së hënës, dy persona mbetën të plagosur në Prizren, gjatë një tentimgrabitjeje të armatosur, në një lokal argjendarie. Klankosova.tv i konfirmoi policia se...

Lajmi i fundit: Shaqir Totaj e fiton Prizrenin

Kandidati i PDK-së, Shaqir Totaj e ka fituar Prizrenin. Rezultati përfundimtar sipas KQZ-së: Shaqir Totaj, 27.017 vota Mytaher Haskuka, 25.942 vota

Operohet pronari i argjendarisë që u plagos në Prizren, operimit do t’i nënshtrohet edhe djali i tij

Gjendja shëndetësore e dy të plagosurve në tentim-grabitjen e mbrëmjes së kaluar në Prizren është nën kontroll. Kështu tha për Klankosova.tv drejtori i Spitalit Rajonal...

LVV në Dragash përshëndet fitoren e LDK-së, njofton se do të bashkëqeverisin në këtë komunë

LVV qendra në Dragash thotë se pasi nuk arritën të futeshin në balotazh, vendosën të mbështesin në balotazh kandidatin e LDK-së për të ndryshuar...

Cahani tregon arsyet e humbjes së Mytaher Haskukës në Prizren

Naim Cahani nga Shoqëria Civile në Prizren, po vlerëson se qytetarët e kësaj komune, qenë të gatshëm për ndryshim meqë qeverisja lokale e Lëvizjes...

Një muaj paraburgim personit që sulmoi profesorin në Prizren

Gjykata Themelore në Prizren ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji, e cila do të llogaritet prej kohës së arrestimit 10.11.2021 dhe mund...

Prej sot pajisjet dimërore për automjete, të obliguara

Prej sot, 15 nëntor, deri më 15 mars të gjithë shoferët pjesëmarrës në trafik obligohen që të kenë pajisjet dimërore në automjetet e tyre. Kështu...

“Shumë plak e ke marrë burrin”, Adelina Tahiri i kthehet ashpër ndjekëses

Adelina Tahiri është prej disa vitesh në një martesë të konsoliduar me Serjozha Markov dhe çifti ka edhe një djalë që e kanë quajtur...

Policia kërkon që shoferët t’i kenë pajisjet dimërore nga 15 nëntori

Policia e Kosovës përmes një komunikate për media ka kërkuar që drejtuesit e automjeteve të kenë pajisjet dimërore për automjetet e tyre. Në njoftimin e...

Steven Gerrard, trajner i ri i Aston Villas

Klubi anglez, Aston Villa ka konfirmuar zyrtarisht emërimin e Steven Gerrard si trajner të ri të skuadrës. Aston Villa e ka shkarkuar Dean Smith të...

Mbi 75% të votave merr Smajl Latifi në Rahovec, pas numërimit të gjysmës së votave

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka filluar të publikojë rezultatet preliminare të raundit të dytë në 21 komuna të zgjedhjeve lokale 2021. Sipas KQZ-së, me numërimin...

Shaqir Totaj: 60% e votuesve në Prizren kanë kërkuar ndryshim

Kandidati për kryetar të Komunës së Prizrenit nga radhët e PDK-së, Shaqir Totaj ka thënë se 60% e votuesve në zgjedhjet e 17 Tetorit...

Lajmet e Fundit