18.8 C
Prizren
E mërkurë, 31 Maj, 2023

Burri dhe vjehrri i bëjnë presion psikik dhe fizik gruas nga Prizreni

Policia e Kosovës ka njoftuar se në Prizren një femër ka raportuar se ka pasur presion psikik dhe fizik nga burri dhe vjehrri i saj.

Policia njofton se nuk është raportuar për lëndime, ndërkaq rasti ka vazhduar në procedurë të rregullt.

“Viktima femër kosovare ka informuar se në vazhdimësi ka pasur presion psikik dhe fizik nga bashkëshorti dhe vjehrri i saj m/ kosovar. Nuk raportohet për lëndime. Me vendim të prokurorit, pas intervistimit, palët janë liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin e policisë./PrizrenPress.com

Më Shumë

Vazhdojnë pushimet luksoze në Egjipt, kjo është ‘sefaja’ që po e bëjnë Arjola e Adriana

Dy aktoret e njohura shqiptare, Adriana Matoshi dhe Arjola Demiri, janë shoqe shumë të mira me njëra-tjetrën. Përveç projekteve të përbashkëta në sferën profesionale, ato...

Kurti në Bratislavë: S`mund të dal mbi ligjin për situatën në veri

Në forumin ‘Globalsec’ në Bratislavë, kryeministri Albin Kurti shpjegoi situatën aktuale në veri të Kosovës. Ai tha se kryetarët e rinj të komunat në...

Lajmet e Fundit