16.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Real Madrid e mposht Barcelonën, blindon kreun e La Liga-s

Real Madrid e ka mposhtur sërish Barcelonën, duke e blinduar kreun e La Liga-s.

Skuadra madrilene triumfoi me rezultat të ngushtë 3:2, me anglezin që e shënoi golin e fitores në kohën shtesë.

Barcelona e nisi shumë më mirë duke kaluar në epërsi pas vetëm gjashtë minutave lojë përmes Andreas Christensen, që realizoi me kokë pas harkimit të Raphinhas.

Megjithatë, Reali barazoi shpejtë rezultatin pasi Lucas Vazquez u faullua brenda zonës, me arbitrin që akordoi penallti – të cilën e konkretizoi Vinicius (18’).

Barcelona kishte një rast të mirë, me Lamine Yamal, por që VAR-i konfirmoi se topi nuk e kaloi vijën andaj goli s’u pranua.

Mysafirët ishin prapë më të mirë në fillim, ku kësaj here Fermine Lopez gjeti rrugën drejtë rrjetës pas një topi të kthyer nga goditja e Yamal (69’).

Sërish, gëzimi i Barcelonës zgjati katër minuta – me Lucas Vazquez që bëri prapë dallimin me një gol nga afërsia pas një asistimi maestral të Viniciusit (73’).

Kur Barcelona po sulmonte, Reali krijoi një kundërzbritje fantastike me Vazquez që e gjeti për mrekulli Jude Bellingham që e vulosi fitoren e madrilenëve (90+1’).

Tani gara për titull në La Liga mund të thuhet se ka përfunduar, me Realin që ka 81 pikë në krye plot 11 para Barcelonës që renditet e dyta.

Marketing

Ndërmarrja “3D-Fesali” në Prizren, partneri më i besueshëm për çdo projekt ndërtimi

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

I anulohet leja e vozitjes një qytetari në Prizren, kishte 19 kundërvajtje

Policia e Kosovës i ka anuluar lejën për të gjitha kategoritë një vozitëse. I njëjti, sipas një komunikate për media, ka marrë 21 pikë negative për shkak...

Masakra e ‘Tusuzit’, Selmanaj thotë se nuk do të ndalet thirrja për drejtësi

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj ka thënë se “Lagjja e Trimave”, e meriton këtë emër, për faktin se dha shumë për...

Lajmet e Fundit