13.8 C
Prizren
E diel, 1 Tetor, 2023

Sulmon për pronë një person në Prizren, arrestohet

Policia e Kosovës ka njoftuar se në Prizren është arrestuar një i dyshuar mashkull kosovar, pasi që për çështje pronësore ka sulmuar fizikisht viktimën mashkull kosovar.

Në njoftim të Policisë thuhet se viktima ka pranuar tretman mjekësor, ndërsa me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Rasti ka ndodhur të shtunën, rreth orës 10:30. /PrizrenPress.com/

Mungon eksperti financiar, shtyhet gjykimi ndaj ish-drejtorit të Urbanizmit në Prizren

Gjykata e Prizrenit ka vendosur të shtyjë seancën kundër ish-drejtorit të Urbanizmit, Nijaziu Kryeziu, pasi mungoi eksperti financiar.Kryeziu po gjykohet se ka lidhur kontrata...

Biden paralajmëron votuesit se një presidencë e dytë e Trump do të kërcënojë demokracinë

Joe Biden ngriti në mënyrë dramatike paramendimin në fushatën e ardhshme zgjedhore presidenciale në SHBA të enjten, me një paralajmërim të ashpër dhe të...

Lajmet e Fundit