8.8 C
Prizren
E mërkurë, 22 Shtator, 2021

Burri qëndron 45 minuta në tualetin e restorantit, gruaja e inatosur bën veprimin e papritur

Nuk janë të pakta rastet kur gratë ankohen se burrat e tyre po shpenzojnë shumë kohë në banjo me telefona në duar. Ka nga ato që thonë se burrat e tyre qëndrojnë deri në 4 orë në banjot e shtëpive.

Po të qëndrosh me orë në banjot e lokalit? Kjo nuk ishte dëgjuar deri sot.

Një grua ka rrëfyer hallin e vet në rrjetin social Reddit. Veç shqetësimit që burri qëndron me orë në banjon e shtëpisë, jo një herë por 4 – 5 herë në ditë, është ndeshur dhe me incidentin e pazakontë.

Një ditë ata kishin shkuar në një restorant për të drekuar. Burri i kishte thënë se do të shkonte pak në tualet.

“Para se të shkonte, i kujtova butësisht se ishim në një restorant, prandaj ai nuk duhet të qëndronte shumë brenda në tualet. Ai buzëqeshi dhe i premtoi asaj se do të kthehej për një minute”

Sigurisht që burri nuk mund të hiqte dorë nga zakoni, dhe gruaja me butësi shkoi në tualetin e restorantit për ta kontrolluar nëse ishte mirë.

Pasi burri tha se ishte mirë, ajo i kërkoi të dilte. Ai u përgjigj se do dilte brenda sekondave por që ato sekonda u bënë minuta e minuta pritjeje.

E nxehur vendosi të porosiste pjatën. Thirrja e fundit në telefonin e burrit të saj ende në banjon e lokalit e kishte bërë pasi mbaroi drekën por sërish ai e kishte mbyllur telefonin.

Atëherë ajo kishte paguar faturën dhe ishte larguar nga restoranti duke e lënë burrin e saj të dashur ende në banjon e lokalit.

Pasi ishin takuar burri kishte menduar se do të vonohej ushqimi prandaj kishte shkuar në banjo, dhe veprimin e gruas e kishte quajtuar egoizëm.

Gruaja në një rrjetin social Redditors u kërkoi këshilla ndjekësve për këtë situatë.

 

Më Shumë

Tre gjigantët anglezë planifikojnë të testojnë vendosmërinë e Dortmundit për Bellinghamin

Klubet e mëdha të Ligës Premier janë të bindura se Borussia Dortmund do të shesë mesfushorin Jude Bellingham në verën e ardhshme. Bellginham ka befasuar...

Rahovec, arrestohet e më pas lirohet personi që po kultivonte kanabis

Në Rahovec, të mërkurën, është arrestuar një person pasi në një aneks të garazhës së tij janë gjetur dhe sekuestruar 9 bimë të dyshuara...

Rrah nënën dhe gruan e tij në Prizren

Një person ka rrahur nënën dhe gruan e tij, raporton PrizrenPress Rasti ka ndodhur dje rreth orës 13:30, në Prizren. "Prizren 17.09.2021 – 13:30. Është shoqëruar...

Zafir Berisha hap fushatën zgjedhore para Memorialit të Dëshmorëve

Kandidati për kryetar të Komunës së Prizrenit, Zafir Berisha, dhe kandidatët për Kuvendin e Prizrenit, në përputhje me manualin për mbrojtje nga COVID-19, hapën...

Ja sa para do të fitojë Anthony Joshua për meçin ndaj Usyk

Joshua do të marrë 15 milionë funte nga meçi i tij me Usyk, që është 85 milionë funte më pak se shuma e madhe...

Totaj: Fitorja jonë do t’i jap fund keqqeverisjes së Haskukës

  Kandidati i PDK-së për kryetar të Prizrenit, Shaqir Totaj, ka zhvilluar sot disa aktivitete parazgjedhore. Ai ka vizituar Ansamblin "Lidhja e Prizrenit", disa hotele si...

“Derisa vdekja të na ndajë”/ Vrasjet horror të grave dhe vajzave në muajt e fundit

Vrasjet makabër të vajzave dhe grave shqiptare në muajt e fundit janë paraprirë gjithnjënga histori dhune dhe presionesh të vazhdueshme nga partnerët apo familjarët...

The Sun: Tirana, vendi më i lirë për t’i kaluar pushimet

Gazeta britanike, “The Sun”, ka shkruar një artikull për vendet më të lira për pushime në Evropë, ku Tirana renditet e para në listë. “Tirana,...

“Të dal lakuriq…”/ Modelja e njohur pozon e gjitha e zhveshur për 40-vjetorin e lindjes

Modelja seksi, Nicola McLean, vendosi që 40-vjetorin e lindjes ta festonte në mënyrën më të mirë të mundshme. Ajo vendosi që me ndjekësit e...

Haradinaj në Prizren: Lulzim Kabashi tërë jetën iu kushtua vlerave

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj nëpërmjet një video mesazhi të shpërndarë në Facebook i është drejtuar qytetarëve të Prizrenit. Haradinaj...

Shtetet më të shtrenjta e të lira për të jetuar, ku renditet Kosova

Baza e të dhënave të Statistikave Botërore “Numbeo” ka publikuar raporte të përditësuara mbi koston e jetesës në vendet e botës, në lidhje me...

Deri kur do të vazhdojnë reshjet e shiut, moti për sot dhe ditët e ardhshme

Prishtina Weather ka njoftuar për motin që pritet të mbajë sot dhe gjatë ditëve të ardhshme në vend. Nga dita e martë dhe mërkurë me...

Aksident në Prizren, ka të lënduar rëndë

Një aksident trafiku  i rëndë ka ndodhur para disa minutash në rrugën Prizren-Reqan. Sipas informacioneve, nga ky aksident kanë mbetur disa persona të lënduar rëndë. Të...

Digjen varrezat në Bratotin të Rahovecit

Në fshatin Bratotin të Rahovecit, një pjesë e varrezave dhe një sipërfaqe rreth dy hektar hamullore është përfshirë nga zjarri, raporton PrizrenPress. Në vendin e...

Gjykimi ndaj deputetes Vrenezi dhe të tjerëve, prezantohet një e-mail i Haskukës dërguar Kurtit

 Janë propozuar prova të reja nga pala e dëmtuar në gjykimin ndaj Islam Thaqi, Jetmire Vrenezi, Egzonë Morina-Thaqi, Arian Taraku, Isë Bislimaj dhe Shqipëron...

Gastronomët dalin me një kërkesë të re pasi filloi të ftohet koha

Masat e vendosura nga Ministria e Shëndetësisë janë ende në fuqi, numri i të infektuarve është ende mbi 250 në ditë. Prandaj edhe trotuaret e...

Lajmet e Fundit