18.8 C
Prizren
E diel, 26 Maj, 2024

Buzhala: Colic ishte “promovues” i dhunës në Kosovë

Berat BuzhalaDeputeti Buzhala thotë se në vitin 1999, Çoliç merrte pjesë në ato koncerte ku promovohej dhuna në Kosovë.
Këngëtari serb, Zdravko Colic, i cili hapi debat të madh në Prishtinë e Tiranë për pjesëmarrjen e tij në një festival në Shqipëri, ishte pjesëmarrës i koncerteve në Beograd të sponzoruara nga regjimi i Millosheviçit.

Kështu vlerësoi Berat Buzhala, deputet i Partisë Demokratike të Kosovës, pjesëmarrës në debatin “Çoliç përplas Tiranën me Prishtinën” në emsionin “Opinion”, ku ishin të pranishëm artistë, politikanë e analistë.

“Më 99 u organizua në Beograd koncerti ‘Target’. Në atë koncert kanë marrë pjesë pothuajse e gjithë estrada serbe, edhe Colic. Ai ka qenë pjesëmarrës në koncerte që e kanë promovuar dhunën në Kosovë”, tha Buzhala.

Më Shumë

Sot përfundon periudha shtesë e regjistrimit të popullsisë

Sot përfundon regjistrimi i popullsisë edhe për komunat në Kosovë të cilat kishin kërkuar shtyrjen e afatit për një javë në mënyrë që të...

Kryeministri Kurti mori pjesë në mbledhjen komemorative në nderim të veprimtarit dhe të burgosurit politik, Afrim Morina

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, mori sot pjesë në mbledhjen komemorative të organizuar në nderim të aktivistit dhe të burgosurit politik, dhe...

Lajmet e Fundit