14.8 C
Prizren
E mërkurë, 28 Shkurt, 2024

Calhanoglu zgjodhi Interin para milionave nga Arabia Saudite

Hakan Calhanoglu e shikon të ardhmen vetëm te Inter-i, madje turku refuzoi milionat nga Al Hilal i Arabisë Saudite për të qëndruar te zikaltrit, raportojnë mediat në Itali.

“La Gazzetta dello Sport” zbulon një prapaskenë nga merkato e verës së kaluar, ku kryesuesit aktual të Ligës Pro Saudite, Al Hilal u afruan te Inter-i për Calhanoglu.

Oferta e sauditëve ishte një kontratë katërvjeçare me 18 milionë euro në sezon. Por, ata morën refuzimin e mesfushorit. Kjo ndonëse paga në Arabi ishte trefish më e lartë se ajo që ai përfiton aktualisht te Inter-i.

Megjithatë, oferta e Al Hilal në fakt do të jetë e vlefshme edhe në qershor 2024, ndoshta kur Calhanoglu të ketë fituar “mjaftueshëm” me Inter-in.

Tani, megjithatë, është e parakohshme të trajtohet kjo temë, sepse mesfushori 29-vjeçar i lindur në Mannheim të Gjermanisë, ka në mendje vetëm Inter-in dhe vendosjen e yllit të dytë në fanellë. Pa harruar Champions League ku sezonin e kaluar skuadra e Simone Inzaghi-t u ndal në finale nga Manchester City.

https://albanianpost.com/

Previous article
Next article

Më Shumë

Takimi i fundit me hanën

Enver Sulaj Hana kishte fshehun fytyrën e përtrime Fresku i vonuem i stinës së gurit Më binte në krye si zjarrmi -si kangë fillimi -si lot zhgënjimi. Pastaj kaluen shumë...

Zyrtare/ Largohet nga Turqia, mbrojtësi nga Prizreni firmos në Kazakistan

David Domgjoni me skuadër të re. Mbrojtësi nga Prizreni është larguar nga Turqia duke u transferuar në Kazakistan. 26-vjeçari ka firmosur deri më 31 dhjetor...

Mish dhe ndryshk

Lajmet e Fundit