35.8 C
Prizren
E hënë, 15 Korrik, 2024
- Advertisement -spot_img

Featured

Qëndrim Zyba prezantohet si lojtar i ri te Legia Varshava

Mesfushori kosovar, Qëndrim Zyba është prezantuar sot (e premte) si lojtar i ri i klubit polak, Legia Warszawa. Dje gjatë mbrëmjes, Ballkani konfirmoi finalizimin e...

54 aksidente në 24 orë

Policia e Kosovës njoftuar mbi statistikat e përgjithshme të aksidenteve e gjobave të shqiptuara në trafik. Gjashtë 24 orëve kanë ndodhur 54 aksidente me dëme...

Sonte ndërpritet furnizimi me ujë në Rahovec, Prizren dhe Gjakovë

KRU “Gjakova” ka njoftuar se si pasojë e punimeve sonte duke filluar nga ora 22:00 do të ketë ndërprerje të furnizimit me ujë në...

Kompania “Proton Cable” në Prizren përfundon suksesshëm një projekt të BE-së

Kompania “Proton Cable” në Prizren ka përmbyllur projektin: “Nxitja e punësimit të grupeve të pafavorizuara dhe rritja e konkurrencës globale të industrisë së instalimeve...

Komuna e Prizrenit ka filluar shpërndarjen e drurëve për familjet e dëshmorëve, invalidëve të luftës dhe familjeve në nevojë

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka dhe drejtori i Drejtorisë së Punës dhe Mirëqenies Sociale (DPMS), Islam Thaqi sot kanë filluar me shpërndarjen...

500 milionë euro kushton projekti alternativ i Qeverisë Kurti, për autostradën e Dukagjinit

Kosto të njëjtë shpronësimi do të ketë realizimi i projektit të Qeverisë së Albin Kurtit, i paralajmëruar si alternativë për Autostradën e Dukagjinit, që...

Lajmet e Fundit