17.8 C
Prizren
E enjte, 6 Tetor, 2022

Komuna e Prizrenit ka filluar shpërndarjen e drurëve për familjet e dëshmorëve, invalidëve të luftës dhe familjeve në nevojë

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka dhe drejtori i Drejtorisë së Punës dhe Mirëqenies Sociale (DPMS), Islam Thaqi sot kanë filluar me shpërndarjen e drurëve për ngrohje për familjet e dëshmorëve, invalidëve të luftës dhe familjeve në nevojë.
Me këtë rast, kryetari Haskuka theksoi se duke marrë parasysh edhe situatën pandemike që ka ndikuar negativisht në gjendjen ekonomike të qytetarëve, Komuna e Prizrenit këtë vit ka ngritur numrin e përfituesve nga ky projekt, ku 700 familje do të furnizohen me nga 3 metra drurë nga DPMS.
Po ashtu, kryetari Haskuka deklaroi se për t’i dalë në ndihmë sadopak familjeve të dëshmorëve, invalidëve të luftës dhe familjeve në nevojë, do të vazhdojnë edhe me shpërndarjen e pakove ushqimore dhe higjienike.

Më Shumë

Nëse mësimdhënësve s`u dalin pagat sot, SBAShK-u mblidhet në mbrëmje

Sindikata e Arsimit është në pritje të ekzekutimit të pagave për mësimdhënësit. Kryetari i Këshillit Grevist të SBASHK-ut, Reshit Kushaj, tha për Radio Kosovën,...

Një punëtor lëndohet në vendin e punës në Suharekë

Një person është lënduar dje në vendin e tij të punës në Suharekë. Sipas policisë viktima është dërguar për trajtim mjekësor, pasi ishte lënduar në...

Lajmet e Fundit