-3.2 C
Prizren
E diel, 5 Shkurt, 2023

Celine Dion diagnostikohet me sindromën SPS

Këngëtarja me famë botërore, Celine Dion, është diagnostikuar me sindromën “SPS-Stiff Person Syndrome”, që shkakton çrregullim të muskujve, shkruan Daily Mail.

Një sindrom i tillë shkakton ngurtësim të muskujve në mënyrë progresive dhe rezulton me paaftësi për të ecur ose për të folur.

Për këtë sindromë nuk ka kurë, por ka trajtime për të ngadalësuar përparimin. Celine Dion ndërkohë ka thënë se po bën gjithçka që të mundet për të minimizuar simptomat. /Express

Më Shumë

Dëshmitari thotë se këmbimi i pronës me Komunën e Prizrenit, ka qenë në interes të dy palëve

Në Gjykatën Themelore në Prizren, të enjten, në gjykimin ndaj zyrtarëve të Komunës së Prizrenit, Arben dhe Shqipron Krasniqi, të akuzuar për korrupsion, dëshmitari...

Juventus kërkon ndërprerjen e kontratës me Pogba

E ardhmja e Paul Pogba te Juventus është në dyshime serioze me klubin që po shqyrton mundësinë e shitjes, apo edhe të ndërprerjes së...

Lajmet e Fundit