-0.2 C
Prizren
E martë, 29 Nëntor, 2022

Çmimet e derivateve, lirohet për një cent benzina

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT) ka publikuar çmimet tavan për shitjen e derivateve për të martën.

Sipas njoftimit, benzina është liruar për një cent, ndërsa nafta dhe gazi kanë mbetur njëjtë me një ditë më parë.

Çmimi i benzinës është 1.33 euro, ndërsa i naftës 1.60 euro e i gazit 0.75 euro për litër.

Çmimet vlejnë për 24 orë.

Më Shumë

Gruaja nga Prizreni raporton se kunati e kërcënoi se do t’ia lëndonte fëmijët

Një grua nga Prizreni ka raportuar në Polici se kunati i saj i shkakton vazhdimisht dhunë psikike dhe se të premten e ka kanosur...

Rexhep Selimit e Jakup Krasniqit u vazhdohet paraburgimi

Dy ish-udhëheqësve të UÇK-së, Rexhep Selimit e Jakup Krasniqit u është vazhduar paraburgimi. Vendimin e ka marrë gjyqtari i procedurës paraprake, Nicolas Gillou. Edhe në këtë...

Lajmet e Fundit