4.8 C
Prizren
E martë, 28 Mars, 2023

Dështon sërish votimi për heqjen e homologimit të veturave

Kuvendi i Kosovës, nuk ka miratuar heqjen e homologimit për veturat në seancën e së premtes, pikë kjo e cila nuk ishte miratuar  në seancën e kaluar.

Projektligji për ndryshim plotësimin e Ligjit nr. 05/L132 për Automjete, mori 28 vota për dhe 13 kundër.

Ndryshimi i këtij projektligji është iniciuar nga Vetëvendosje.

Kjo pikë do të jetë në shqyrtim përsëri në seancën e radhës.

Më Shumë

Me bukurinë e lirisë

Sahit Osmani (22 dëshmorëve ,dhe 18 martirëve të Randobravës) Me bukurinë e lirisë keni hyrë në qenien tonë Të shndërruar në përmendore me bardhësinë e ditëve rilindni Shtresave të atdheut gjaku...

24 vjetori i fillimit të bombardimeve të NATO-s ndaj Serbisë

Sot shënohet 24-vjetori i fillimit të sulmeve të NATO-s ndaj caqeve ushtarake policore serbe. 24 vjet më parë NATO ndërhyri për të ndaluar gjenocidin...

Lajmet e Fundit