11.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Milani nis sulmin final për Zirkzee

Skuadra e Serie A, Milan-i tani po bën presion për të nënshkruar me Joshua Zirkzee nga Bologna dhe po shton përpjekjet e tyre për të transferuar holandezin në verë.

Zirkzee është lidhur me një mori klubesh në Angli dhe Itali, me Bayern Munich gjithashtu që ka një klauzolë kthimi për holandezin.

Por, Milan-i duket se do të humbasë Olivier Giroud në verë dhe i zgjedhuri për të zëvendësuar francezin është Zirkzee.

Gazetari italian, Antonio Vitiello ka raportuar se Giroud ka gjetur një marrëveshje të plotë me skuadrën e MLS, LAFC, ku do të bashkohet në fund të sezonit.

Emri i Zirkzee është aktualisht në “pole” për të zëvendësuar Giroud, i cili ishte një pjesë kyçe e ekipit të Milan-it që fitoi Scudetto-n në vitin 2022.

Milan-i po bën presion për të transferuar Zirkzee-n në verë dhe po përpiqet të gjejë potencialisht një lloj marrëveshjeje financiare me Bologna-n në ditët e ardhshme.

Konkurrenca nga klubet angleze ekziston, por Milan-i po përpiqet të mbyllë një marrëveshje sa më shpejt që të jetë e mundur. Albanian Post

Marketing

Ndërmarrja “3D-Fesali” në Prizren, partneri më i besueshëm për çdo projekt ndërtimi

 

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

Trepça – Ylli, rruga drejt finales

Trepça dhe Golden Eagle Ylli do të përballen në finalen e pestë të “play-off”-it, ku do të vendoset se kush do të shpallet kampion...

Prokuroria Themelore në Prizren ka ngritur 16 aktakuza kundër 19 personave për vepra penale të ndryshme

Prokuroria Themelore në Prizren ka ndaluar për 48 orë dy persona të dyshuar, në dy raste të ndara, për shkak të dyshimit se njëri...

Lajmet e Fundit