19.8 C
Prizren
E diel, 26 Maj, 2024

Digjen rreth 40 hektarë djerrina në Prizren

Rreth 40 hektarë tokë dyshohet se janë djegur nga një zjarr që ka përfshirë dje një zonë në Prizren.

Një qytetar ka raportuar në Polici se si pasojë e zjarrit janë djegur 40 hektarë kryesisht djerrina, amullore të shtrira dhe 30 topa kashtë.

Sipas tij, zjarri ka ndodhur në vendin ‘Tranzit i vjetër’ në Prizren dje rreth orës 13:00.

Në njoftim thuhet se njësiti i zjarrfikësve kanë lokalizuar zjarrin.

Rasti në procedurë hetimore, ka njoftuar Policia.

Reklamë

RENELUAL TAHIRI prezenton tipet e banesave në kompleksin “Green Avenue” Blloku B !
Për më shumë informata na vizitoni në pikën tonë të shitjes përballë ‘Premium Park Hotel”.
Si dhe mund të na kontaktoni:
+383 44 128 112 ; +383 49 613 613
Kliko videon 

Më Shumë

Neser në Malishevë fillon spërkatja e zonave endemike nga ethet hemoragjike

Nga neser në Komunën e Malishevës se do të bëhet spërkatja selektive nga toka të zonave endemike nga ethet hemoragjike Krime Kongo. Drejtoria për mbrojtje...

138 vite pa Viktor Hygon, shkrimtari francez që pasurinë e tij e la amanet për të varfërit

138 vite më parë, më 22 maj 1885 ndali trokun e vet të drobitur nga vitet dhe dhimbjet, zemra 83-vjeçare, e Viktor Hygoit, babait...

Lajmet e Fundit