35.8 C
Prizren
E shtunë, 13 Korrik, 2024

Dillian Whyte pritet të jetë kundërshtari i Tyson Furyt

Këtë javë, presidenti i Këshillit Botëror të Boksit thuajse konfirmoi se meçi radhës i Tyson Furyt do të jetë ndaj sfiduesit obligativ, Dillian Whyte.

Ky i fundit është dashur të ndeshej këtë fundjavë me Otto Wallin, mirëpo një lëndim në shpatull ia ka pamundësuar një duel të tillë, prandaj në vend se të ricaktojë meçin me suedezin, ai dëshiron që të luftojë për titullin e botës në WBC.

“Rregulli i WBC-së është shumë i qartë që fituesi i Fury-Wilder ka një muaj kohë që të sigurojë duelin e unifikimit me Usyk, që e mposhti Joshuan”.

(Foto: SkySports)

“Nëse nuk e bëjnë këtë, atëherë dueli për WBC do të zhvillohet ndaj një sfiduesi obligativ, që është kampioni i përkohshëm”, ka thënë presidenti i WBC-së, Mauricio Salaiman, për TalkSport.

Në anën tjetër, Gypsy King, i cili e cementoi titullin e të pamposhturit me triumfin ndaj Deontay Wilder, në trilogjinë e jashtëzakonshme, është i njohur për zgjedhjen e pakushtëzuar të kundërshtarëve dhe pritet të shihet se cili do të jetë hapi i tij i radhës. /Telegrafi/

Më Shumë

Të dhënat e regjistrimit të popullsisë: Rajoni i Prizrenit në vitin 2024 ka 50 mijë banorë më pak se në vitin 2011

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK), të premten, ka publikuar rezultatet preliminare të regjistrimit të popullsisë, ekonomive familjare dhe banesave për vitin 2024, përfshirë...

Xhaka me bashkëlojtarë i siguruan miliona euro federatës zvicerane

UEFA shpërblen të gjitha ekipet përfaqësuese që marrin pjesë në Euro 2024. Në fakt të hyrat e UEFA-s nga Evropiani janë qindra milionëshe, ndërsa...

Lajmet e Fundit