16.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shtator, 2022

Dinamika e dialogut do të jetë më e ngadalshme

Kuci-hajredin5-30Zëvendëskryeministri i Kosovës, Hajredin Kuçi, ka thënë se për shkak të zgjedhjeve parlamentare në Kosovë dhe në Serbi do të bjerë ritmi i dialogut në Bruksel.

“Besoj se dialogu do të vazhdojë si dialog, që të mos thuhet se është ndërprerë, por dinamika e këtij procesi do të jetë më e ngadalshme, takimet më të rralla dhe marrëveshjet, me siguri, edhe më të rralla”, ka thënë Kuçi në një intervistë për “Epokën e re”, në të cilën ka folur edhe për zgjedhjet parlamentare që do të mbahen këtë vit.

Ai beson se PDK-ja prapë do të dalë forca e parë politike në vend.

Më Shumë

Komuna e Prizrenit dhe USAID-i vazhdojnë bashkëpunimin për projektin “Kontrata sociale”

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, ka pritur të mërkurën në takim zyrtarët e USAID-it, me të cilët ka biseduar për vazhdimin e...

Kurti takon sot kryetarët e komunave, diskutojnë për buxhet dhe investime

Sot në Pejë mbahet një takimin i përbashkët i kryeministrit të Republikës së Kosovës, Albin Kurti, Ministrit të Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi,...

Lajmet e Fundit