0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

DokuFest thërret vullnetarët

Volunteers-600x400-600x330DokuFest ka hapur sot thirrjen për vullnetarë për edicionin e 13-të festivalit, i cili do të mbahet më 16-24 gusht në Prizren.

“Vullnetarët e DokuFest do të ndihmojnë në menaxhimin e kinemave, në qendrën e Press dhe Media, në mikëpritjen e mysafirëve dhe evente, në DokuDaily, DokuKids, DokuShop dhe Doku TV.

Aplikacioni është i hapur deri më 20 korrik 2014 ndërsa mund të aplikojnë personat mbi moshën 16 vjeçare”, njofton zyrtarja për marrëdhënie me publikun pranë Dokufest, Nita Deda. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Mbi 21 vjet burgim burrit që vrau vëllain për bagëti në Rahovec

Me 21 vjet e 6 muaj është dënuar J.G. i akuzuar për vrasjen e vëllait të tij në Rahovec pas një mosmarrëveshjeje rreth disa...

Kështu vozit Shyhretja, pamja e saj merr vëmëndje

Këngëtarja e njohur, Shyhrete Behluli, ka posuar një fotografi duke vozitur, shkruan “Kosova Sot Online”. Këngëtarja është fotografua me një vajzë. Shyhretja në fotografi duket thjeshtë...

Lajmet e Fundit