0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Jakup Krasniqi pyet se meritë e kujt është rikthimi i barrikadës në Veri

Jakup Krasniqi14-12Kryetari në largim i Parlamentit të Kosovës, Jakup Krasniqi, ka pyetur se e kujt është merita për rikthimin e barrikadës mbi lumin Ibër të Mitrovicës.

Këtë reagim, Krasniqi e ka bërë pasi disa prej politikanëve të Kosovës u ngutën duke ia lënë vetës meritat për largimin e barrikadës në Veri të Mitrovicës.

Ndërkohë, barrikada është zëvendësuar me dheun mbi të cilën po mbillen pisha.

“Tani e kujt është merita? U hoqë barikada- vrapuan ta merrnin meritën, edhe pse merita ishte e takimit Merkel-Vucic. Tani barikada u rikthye në vendin e saj, merita e kujt është?”, ka pyetur Krasniqi.

Më Shumë

Vidhen dy laptopa në shkollën e fshatit Lubizhdë të Prizrenit

Dy laptopa janë vjedhur në shkollën e fshatit Lubizhdë të Prizrenit . “Persona të panjohur kanë depërtuar me forcë brenda shkollës dhe nga aty kanë...

I vjedhin tre kompjuterë – policia arreston katër të dyshuar në Malishevë

Një vjedhje e rëndë ka ndodhur dje në Malishevë. Ankuesja femër kosovare ka raportuar se i janë vjedhur tre kompjuter me pajisje përcjellëse. Lidhur me rastin...

Lajmet e Fundit