17.8 C
Prizren
E premte, 30 Shtator, 2022

Dragash/ Arrestohet i dyshuari i cili hyri në llogaritë e rrjeteve sociale të disa femrave

Një person është arrestuar në Dragash të martën rreth orës 16:00 nën dyshimin se kishte siguruar ilegalisht qasje në llogari të rrjeteve sociale të disa femrave, shkruan PrizrenPress

Sipas policisë, të dyshuarit i është konfiskuar telefoni si provë materiale, ndërsa ai është dërguar në mbajtje.

“Dragash (NN) 06.09.2022-16:00. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar nën dyshimin se i njëjti ka ndërhyrë në mënyrë të paautorizuar në llogaritë e rrjeteve sociale dhe ka arritur të marrë qasje në disa llogari të cilat i përkasin disa viktimave femra. Si dëshmi materiale është konfiskuar një telefon. I dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin e policisë./ PrizrenPress.com

Më Shumë

Morinë, 42-vjeçari nga Presheva kapet në kufi me 5 kilogramë heroinë

Mëngjesin e sotëm policia ka kapur 5.1 kilogramë heroinë në pikën kufitare të Morinës. Policia njofton se në prangat e policisë ka rënë një...

Përkujtohen të vrarët në masakrën e Gollubovcit në Malishevë

Sot është përkujtuar masakra e Gollubovcit, ku 24 vite më parë forcat serbe kanë vrarë në mënyrën më mizore 30 civil shqiptar, kryesisht të...

Lajmet e Fundit