13.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

Drejtime të reja në Qendrën e Kompetencës në Prizren(Video)

Qendra e Kompetencës në Prizren, ka akredituar edhe disa programe të tjera për vitin e ri shkollor 2020/2021.

Një shkollë e konsoliduar tashmë për të gjithë ata që duan të mësojnë profesione të caktuara dhe të gjejnë më shpejt një vend pune.

Kjo qendër është pajisur me infraskturë shumë të mirë për procesin mësimor dhe atë praktik.

Drejtori Alismet Çoçaj, thotë se janë të gatshëm profesionalisht dhe teknikisht të avancojnë procesin mësimor, në mënyrë që secili nxënës që kryen shkollën, të arrijë të gjejë veten në tregun e punës. Shkollimi në këtë shkollë është papagesë./Radio Kosova/

Drejtime të reja në Qendrën e Kompetencës në Prizren

Qendra e Kompetencës në Prizren, ka akredituar edhe disa programe të tjera për vitin e ri shkollor 2020/2021. Një shkollë e konsoliduar tashmë për të gjithë ata që duan të mësojnë profesione të caktuara dhe të gjejnë më shpejt një vend pune. Kjo qendër është pajisur me infraskturë shumë të mirë për procesin mësimor dhe atë praktik. Drejtori Alismet Çoçaj, thotë se janë të gatshëm profesionalisht dhe teknikisht të avancojnë procesin mësimor, në mënyrë që secili nxënës që kryen shkollën, të arrijë të gjejë veten në tregun e punës. Shkollimi në këtë shkollë është papagesë. Hyrë Tejeci Murati

Gepostet von Programi i Mëngjesit-Radio Kosova am Freitag, 24. Juli 2020

Më Shumë

Portugezi i Wolves refuzon Arsenal-in, pret ofertën nga Barcelona

Mesfushori i skuadrës angleze, Wolves, Ruben Neves, raportohet se ka refuzuar një ofertë nga Arsenal-i. 26-vjeçari do të futet në vitin e fundit të kontratës...

137 vite pa Viktor Hygon, shkrimtari francez që pasurinë e tij e la amanet për të varfërit

Sot 137 vite më parë, më 22 maj 1885 ndali trokun e vet të drobitur nga vitet dhe dhimbjet, zemra 83-vjeçare, e Viktor Hygoit,...

E kërkon MIlani

Himnet në ankand

Lajmet e Fundit