16.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Përurohet kompleksi sportiv “Samidin Latifi” në Piranë

Sot në fshatin Piranë të Prizrenit është përuruar kompleksi sportiv “Samidin Latifi”, transmeton PrizrenPress.

Kryetari i komunës, Mytaher Haskuka, në një postim në Facebook ka thënë se tani fëmijët dhe banorët e fshatrave të Anadrinisë mund të luajnë futboll, hendboll, basketboll dhe volejboll në kushte moderne, me ndriçim, zhveshtore dhe banjo për sportistë.

“Urojmë që nga këto terrene të dalin sa më shumë talentë të sporteve, të cilët do të përfaqësojnë Prizrenin dhe Kosovën në arenën ndërkombëtare”, ka shkruar Haskuka.

Postimi i plotë i tij:

Sot në fshatin Piranë përuruam kompleksin e dy terreneve sportive. 

Tani fëmiljët dhe banorët e fshatrave të Anadrinisë mund të luajnë futboll, hendboll, basketboll dhe volejboll në kushte moderne, me ndriçim, zhveshtore dhe banjo për sportistë.

Urojmë që nga këto terrene të dalin sa më shumë talentë të sporteve, të cilët do të përfaqësojnë Prizrenin dhe Kosovën në arenën ndërkombëtare. 

Këto fusha do të përdoren nga të gjithë banorët, nën mbikqyrjen e kryetarit të fshatit, ndërkaq për të përkujtuar lavdinë e dëshmorëve të UÇK-së, këtë kompleks sportiv emërtuam me emrin e dëshmorit të kombit “Samidin Latifi”. /PrizrenPress.com

Më Shumë

“Loyola-Gymnasium” për herë të dytë “Supershkollë”

Dymbëdhjetë nxënës të “Loyola-Gymnasium” kanë udhëtuar sot për në Bosnje dhe Hercegovinë, në kuadër të programit të shkëmbimit “Supershkollat”, zbatuar nga Zyra Rajonale e...

Moti sot: I vranët dhe me shi, temperaturat deri në 25 gradë Celsius

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se edhe sot pritet të ketë reshje shiu e shkarkime rrufesh. Sipas IHMK-së, në shumë zona të...

Parashikimi i motit

Lajmet e Fundit