12.8 C
Prizren
E premte, 1 Mars, 2024

Drenica 1998

Skender Berisha

Shikimin larg të hedhur
aty ku zihet shegu
hapin përtej vetes
kodrat e shtruara hekur

vigjëlon e vuan në vete
zgjohet prej paravere
edhe kësaj here
gati si përherë

djegur brenda e jasht
krejt more mish e asht
sa e mirë është
nuk ka dert për shumë
besa edhe për pak

tash flakë për flakë
s’ka tjetër çtë bëj
i vlon gjaku nëpër dej
për liri zien gjithandej

edhe përtej meje
mos mos dilni feje
zgjatjani pakëz dorën
sa t’a vë kurorën

ka edhe pak ditë
shpresa vjen duke u rritur
nuk ka kohë për të pritur
n’shpirt liria i ka trokitur

7 korrik 2013,Prizren

Më Shumë

Kuvendi me seancë të jashtëzakonshme për shëndetësinë

Kuvendi i Kosovës mban sot seancë të jashtëzakonshme. Në rend dite është shqyrtimi i Propozim-rezolutës për gjendjen në shëndetësi dhe sigurimet shëndetësore. Seanca nis nga ora...

Burri i Shkurte Fejzës:U lirova nga spitali, falë zotit shpëtova pa pasoja të rënda

Hajrush Behluli, burri i këngëtares Shkurte Fejza u godit nga një veturë të premten në Prizren.   https://prizrenpress.com/eli-edona-mobilieria-me-oferta-me-te-mira-ne-prizren/ Ndërkaq,  për herë të parë ka folur pas aksidentit...

Lajmet e Fundit