35.8 C
Prizren
E hënë, 15 Korrik, 2024

Dy motoçiklistë goditen nga një veturë në Prizren

Një aksident trafiku ka ndodhur  në rrugën “Ekrem Rexha” të Prizrenit, ku një veturë ka goditur dy motoçiklistë.

Burime brenda Emergjencës kanë bërë me dije se dy shoferët e motoçikletave kanë marrë plagë serioze dhe janë dërguar me urgjencë në spital, por njëri prej tyre më pas është transferuar në QKUK.

 

 

Ndërsa shoferi i veturës,  që dyshohet se ka shkaktuar aksidentin është shoqëruar në stacion policor për intervistim.

Ndaj tij, Prokurori i Shtetit ka urdhëruar masën e ndalimit policor dhe ndërmarrjen e veprimeve hetimore për të zbuluar rrethanat në të cilat ka ndodhur rasti.

Më Shumë

Punime intensive për ndërtimin e tualeteve publike në Prizren

Punimet për ndërtimin e tualeteve publike përballë ndërtesës së Administratës Komunale në Prizren po vazhdojnë me intensitet të lartë. Ky projekt është pjesë e aktiviteteve...

Kurti në Malishevë, i hip kombajës për korrje-shirje

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka zhvilluar vizite tek një fermer në Bubavec të Malishevës, bashkë me ministrin e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural,...

Lajmet e Fundit