13.8 C
Prizren
E premte, 9 Qershor, 2023

Dy raste të dhunës familjare në Prizren

Dy raste të dhunës në familja janë shënuar brenda 24 orësh në Prizren.

Të dyshuarit janë arrestuar dhe ndalur në mbajtje.

Raporti i policisë

Prizren 23.04.2020 – 21:50. Është arrestuar i dyshuari kosovar për shkak se i njëjti nën ndikim të alkoolit kishte keqtrajtuar dhe kanosur bashkëshorten dhe djalin e tij. I dyshuari pas intervistimit, në konsultim me prokurorin, është dërguar në mbajtje.

Prizren 24.04.2020 – 10:30. Është arrestuar i dyshuari kosovar për shkak se i njëjti ka shkaktuar dhunë në familjen e tij. I dyshuari pas intervistimit, në konsultim me prokurorin, është dërguar në mbajtje.

Më Shumë

Vranësira e intervale me diell, temperaturat deri në 22 gradë Celsius

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot me vranësira të shpeshta dhe intervale me diell. Sipas Meteo Kosova, gjatë orëve të pasdites dhe mbrëmjes,...

Ndërron jetë babai i dëshmorit Afrim Krasniqi nga Malisheva

Ka ndërruar jetë, Fazli Krasniqi, babai i dëshmorit të kombit, Afrim Krasniqi nga fshati Bardh, Komuna e Malishevës Lajmin e ka bërë të ditur nipi...

Lajmet e Fundit