24.8 C
Prizren
E shtunë, 25 Maj, 2024

E ardhmja e Mbappe-s te PSG, sërish në dyshim: Ai ka katër muaj për të ushtruar opsionin për një vit shtesë në Paris

Majin e kaluar, Kylian Mbappe rinovoi kontratën me Paris Saint-Germain, duke e lënë Real Madrid-in në baltë.

Francezi nënshkroi një kontratë deri në vitin 2025 për 50 milionë euro neto në sezon, me një bonus nënshkrimi prej 100 milionë, sipas L’Equipe.

Megjithatë, rinovimi i tij nuk ishte për tre sezone. Kylian zgjati kontratën e tij me formulën e dy sezoneve plus një vit shtesë opsional për lojtarin.

Sipas L’Equipe, Mbappe ka katër muaj të mbetur për të ushtruar këtë opsion për një vit shtesë në kontratën e tij. Nëse jo, kontrata e tij do të skadojë në vitin 2024, duke i hapur derën që ai të jetë i lirë të negociojë me klubet për një transferim të lirë janarin e ardhshëm.

PSG po punon për ta bërë atë që t’i japë dritën jeshile edhe këtij sezoni me klubin, në mënyrë që të mos ketë një verë ‘të zënë’ në të cilën Mbappe mund të jetë sërish në treg.

Ashtu si në vitin 2021, do të ishte alternativa e tyre e vetme për të fituar para nga një lojtar që mbërriti në 2017 nga Monaco, megjithëse ata refuzuan të gjitha ofertat nga Real Madrid në atë kohë.

Në moshën 24-vjeçare, sulmuesi francez është tashmë golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave i PSG-së (200 gola, njësoj si Edinson Cavani) pas dygolëshit të tij kundër Marseille-s

Mbappe ka 29 gola në 29 ndeshje në të gjitha garat për liderët e Ligue 1 dhe skuadra e Parc des Princes po punon shumë për të siguruar që ai të mbetet lojtari i tyre yll dhe të mos rihapë një dramë të re.

Javët vendimtare presin në Paris me zgjatjen e Mbappe dhe Lionel Messi në krye të axhendës.

Më Shumë

Plagosje dhe rrahje mes dy familjeve në Gjonaj të Prizrenit

Një konflikt mes dy familjeve ka përfunduar me rrahje dhe plagosje sot në fshatin Gjonaj të Prizrenit, raporton ekskluzivisht Gazeta Sinjali. Incidenti eskaloi nga një...

Deputeti i VV-së: Jemi gati për shpërbërje – Veç me PDK-në s’mund ta shpërndajmë Kuvendin

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Arbër Rexhaj, thotë  se nëse nuk ka unifikim të spektrit opozitar, shpërndarja e Kuvendit të Kosovës është e vështirë të...

Lajmet e Fundit