17.8 C
Prizren
E enjte, 6 Tetor, 2022

Edhe LDK-ja nderoi dëshmorët në Landovicë

haxhi avdyli landovicEdhe Kryesia, anëtarë dhe simpatizantë të degës së LDK-së në Prizren, me rastin e kremtimit të 7 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, kanë bërë homazhe dhe kanë vendosur kurora lulesh në varrezat e dëshmorëve në Landovicë.

Me këtë rast kryetari i degës, Haxhi Avdyli, tha se fal sakrificës sublime të shumë gjeneratave dhe luftës së lavdishme të UÇK-së, sot Kosova frymon lirshëm, duke mos harruar historinë tonë të lavdishme përplot sakrifica,transmeton tvpz.

Ai shtoi, se të gjithë ne duhet të angazhohemi që shteti ynë i ri të ketë prosperitet të gjithanshëm, dhe për këtë arsye, tha ai, të gjithë duhet të kemi parasysh amanetin e dëshmorëve të cilët na trasuan rrugën drejt Lirisë

Më Shumë

Merret vendimi, SBASHK-u pezullon grevën

Kryetari i Këshillit Grevist, Rrahman Jashari përmes një konference të jashtëzakonshme për medie ka deklaruar se në bazë të vullnetit të shumicës së grevistëve,...

U rrahën për vdekje dhe trupat e tyre iu hodhën krokodilëve – detaje shokuese rreth fundit tragjik të një çifti britanik që shkuan ‘për...

Një çift britanik u vra brutalisht dhe trupat e tyre iu hodhën krokodilëve nga një bandë e pamëshirshme që iu vërsul atyre teksa po...

Lajmet e Fundit