16.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Edhe “Sports Illustrated” kundër ngacmimeve seksuale (Foto)

Në vend të kostumit të banjës, një tatuash. Revista “Sports Illustrated” është rreshtuar në mbështetje të fushatës “#metoo”, e nisur në Amerikë pas skandalit “Weinstein” dhe ka përfshirë në edicionin e saj të “Sports Illustrated Issue”, disa modele me trupin të bërë tatuazh me fjalë simbol si “Nënë”, “Feminizëm”, “E vërteta”.

Protagonistet e fushatës, që ka si qëllim ngritjen e zërit përmes fjalëve që përfaqësojnë, janë Sailor Brinkley Cook, Paulina Porizkova, Robyn Laëley.

Të formohet një Këshill Mbarëkombëtar

Shkruan:Prend NDOJA, SHBA Në kujtesën tonë kombëtare akoma rëndojnë të freskëta skenat e tmerrshme, kur përmes tytave dhe artilerisë serbe, vdekja përbinte jetë të pafajshme...

Horoskopi 27 shtator 2023: Çfarë kanë parashikuar yjet për secilën shenjë

Dashi Jupiteri dhe Plutoni do ndikojnë negativisht sot në jetën tuaj në çift. Ka rrezik të keni debate dhe mosmarreveshje. Tregohuni sa më të matur...

Fitorja e Kosovës

Lajmet e Fundit