18.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

EULEX: Sundimi i ligjit nuk negocohet

Polici-EulexEULEX-i konfirmon se katër të pandehur në rastin e ashtuquajtur “Grupi i Drenicës” kanë arritur në Mitrovicë dhe se seanca e parë e gjykimit në Gjykatën Themelore të Mitrovicës ka filluar sot në mëngjes.

EULEX-i vazhdon t’i ndihmojë autoritetet e Kosovës në mënyrë që të përfundojë situata e tanishme në QKUK dhe pret që edhe tre të pandehurit e tjerë të transferohen në Gjykatën Themelore të Mitrovicës.

“Edhe një herë, dëshirojmë ta përsërisim se sundimi i ligjit nuk negociohet dhe se ai është gur themeli i çdo shoqërie demokratike”, thuhet në njoftim.

Më Shumë

138 vite pa Viktor Hygon, shkrimtari francez që pasurinë e tij e la amanet për të varfërit

138 vite më parë, më 22 maj 1885 ndali trokun e vet të drobitur nga vitet dhe dhimbjet, zemra 83-vjeçare, e Viktor Hygoit, babait...

Shyhrete Behluli zbulon të dashurin e vajzës së dytë, Gresës

Këngëtaraj e njohur Shyhrete Behluli përveç në muzikë ajo është aktive edhe në rrjetet sociale. Në rastin e ditëlindjes së vajzës së dytë Shyhretja ka...

Lajmet e Fundit